Snehová kráľovná

Thumbnail
Kategórie:

Podarí sa Gerde prekonať všetky nástrahy, lákadlá a doputuje až do Zimnej krajiny, aby zachránila kamaráta Kaja?

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/98994848/snehova-kralovna.jpg

 

 

Nádherné ilustrácie a silný príbeh prerozprávaný podľa rozprávky Hansa Christiana Andersena. To je novinka Snehová kráľovná. Rozprávka o sile lásky a priateľstva, ktorá dokáže roztopiť aj zamrznuté srdce a prebrať ho znova k životu.

 

„V jednom meste, v podkroviach dvoch susedným domov, ktorých strechy sa takmer dotýkali, bývali dve spriatelené rodiny. Ich deti, dievčatko Gerda a chlapec Kaj, boli dobrí priatelia… Gerdina stará mama rozprávala krásne príbehy a často im čítala zo starej rozprávkovej knižky. Hovorila im, že snehové vločky sú roje bielych včiel, ktoré majú vlastnú Snehovú kráľovnú…“


A tu sa začína čarovný príbeh.
Odvážna Gerda sa musí vydať na dlhú cestu po zamrznutej krajine, aby našla a oslobodila svojho kamaráta Kaja, ktorého odviedla Snehová kráľovná do svojej ríše snehu a ľadu. Gerda cestou zažije veľa dobrodružstiev – dostane sa k maličkému domčeku s červenými a modrými oknami, ale aj do úžasnej záhrady, ktorá Gerdu očarila krásou a vôňou rozličných druhov kvetov.

Zablúdi do spálne, kde na hrubých zlatých lanách viseli zo stropu dve postele  v tvare kvetu ľalie. Gerda sa odvezie na polárnom sobovi a uvidí nádhernú polárnu žiaru. Stále putuje do ďalekého Finnmarku, kde býva Snehová kráľovná a aj napriek dlhej púti sa nevzdáva nádeje, že svojho kamaráta opäť uvidí.

 

Podarí sa Gerde prekonať všetky nástrahy, lákadlá a doputuje až do Zimnej krajiny, aby zachránila kamaráta Kaja? To už sa vaše deti dočítajú v krásnej knižke s ilustráciami Any Grigorjevovej Snehová kráľovná.

Podobné články