Slávna päťka. Dobrodružná séria pre deti

Thumbnail
Kategórie:

Detektívna séria pre deti, ktorá sa dočkala aj filmového seriálu…ale knižky sú predsa len lepšie:-)

Všetko sa to začalo na ostrove pokladov, čo je prvý diel.

Traja súrodenci Julian, Dick a ich sestra Anna spoznajú svoju prapodivnú sesternicu Georginu, ktorá odmieta všetko dievčenské a najradšej by bola chlapcom. Georgom. Aj keď je prchá a mierne urážlivá, je veľmi priateľská a vytvoria údernú štvorku. K nim sa napokon pridá aj veľký prítulný pes Timothy.
Slávna 5 je kompletná a môžu sa začať dobrodružstvá.

Veľa napätia, sympatickí hrdinovia, priateľstvo, záhady a ich riešenia. 4 deti a pes. Jedinečná séria. Jej nové vydanie zaujme malých aj veľkých. Je tu Slávna päťka.

Čo všetko teda zažili na pustom ostrove v 1.časti série? Aké dobrodružstvo ich postretlo pri plavbe na mori či v noci v zrúcanine starého hradu? Čo objavili v starom potopenom vraku? A ako vyzerá ozajstné hľadanie pokladu?

2.diel Slávna 5 opäť v akcii.
Najslávnejší pátrači všetkých čias sa cez vianočné prázdniny vydávajú na ďalšiu dobrodružnú výpravu. Strýkovi Quentinovi totiž niekto ukradol dôležité dokumenty. George má plán, no nikto jej neverí. Podarí sa tvrdohlavej sesternici ostatných presvedčiť, že sú naozaj v nebezpečenstve a v tajomných podzemných chodbách odhaliť nebezpečných zločincov?

3.diel série Slávna 5 na úteku.
Georgina mama vážne ochorela, otec s ňou musí ísť do nemocnice a deti zostávajú v Kirrinovskej chalupe samy len so zákernými Papekovcami. Z neznámej lode na mori zachytia kamaráti Julian, Dick, George, Anna a pes Timothy záhadné signály. Zdá sa, že natrafili na pašerákov, a nakoniec začujú volanie o pomoc. Akési dieťa je v nebezpečenstve.

4.diel Slávna 5 na pešeráckom vŕšku.
Najslávnejší pátrači všetkých čias musia opustiť Kirrinovskú chalupu. Zavalil ju totiž strom, a tak sa uchýlia k známym, ktorí bývajú na Pašeráckom vŕšku. Vrchu obklopenému zákernými močariskami miestni hovoria aj Zatratenec. Prečo a akým nebezpečným tajomstvám prídu deti na koreň?

Autorka slávnej päťky má rozhodne dar. Vie vystihnúť atmosféru, vymyslela zaujímavé  a napínavé zápletky, a stále vás udržiava v napätí. Ani opismi nezdržiava. A deti majú tak svojich hrdinov – šikovných, zručných a odvážnych kamarátov, s ktorými môžu zažívať rôzne dobrodružstvá.

Podobné články