Skvelá detská encyklopédia VEDA

Thumbnail
Kategórie:

Nádherná kniha, pri ktorej sa vy, ani váš drobec určite nebudete nudiť.

Máte doma chlapca alebo dievča? Má okolo 10 rokov? Tak potom máme pre vás skvelý tip – s touto knihou sa rozhodne nebude nudiť. Vyše 300 stranová plnofarebná kniha prináša množstvo zaujímavých faktov a úžasných obrázkov z fascinujúceho sveta vedy. Je určená pre deti od 10 rokov, ale sme si istí, že zaujme aj nejedného dospeláka:)

Veda – detská encyklopédia je skvele graficky upravená a prehľadne rozdelená na kapitoly ako Hmota, Energia, Svetlo, Živé organizmy, či Veľké objavy.

Dozviete sa napríklad, čo sa deje v atómovom reaktore, koľko obyvateľov má termitisko, čo je to hudba, ako sa vrtuľník vznesie do výšky, čo sa stane, keď sa zmenia gény, ako rastliny využívajú slnečné svetlo na prípravu živín, ako funguje ohňostroj, ale aj oveľa, oveľa viac.

Na každej strane nájdete zaujímavé informácie, pútavé fotky, nákresy, tabuľky či bubliny Fíha – tie vám vždy prinesú nejakú zaujímavosť, o ktorej ste možno ani netušili. Vedeli ste, že prvé mobilné telefóny boli veľké ako tehla a vážili 13 kíl? To je asi 100x viac ako súčasné modely.
Alebo že vo svete pracuje v súčasnosti 1,5 milióna továrenských robotov. 40% z nich sa používa na výrobu automobilov.
A čo ste určite nevedeli – celková hmotnosť rastlín na Zemi je 1000x väčšia ako celková hmotnosť všetkých živočíchov.

Takýchto zaujímavých informácií a faktov nájdete v novinke Veda – detská encyklopédia viac než dosť. Táto inšpiratívna encyklopédia totiž vysvetľuje základné otázky prírodných vied – fyziky, chémie a biológie – od výbušných chemických reakcií až po inteligentné roboty.

Objavte svet vedeckých dobrodružstiev!

Viac sa dozviete v novej knihe Veda – detská encyklopédia.

Podobné články