Skutočný príbeh uneseného dievčatka. Ukradnutá

Thumbnail
Kategórie:

Skutočný príbeh matky, ktorej exmanžel uniesol dieťa do vojnou zmietanej Sýrie.

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/46453298/ukradnuta_obalka.jpgNaše deti sú pre nás všetkým. Celým životom. A teraz si predstavte, že vám vaše dieťa unesú. Jednoducho ukradnú. A navyše vlastný exmanžel.

„Moje malé dievčatko uniesol len preto, lebo malo nasledujúci deň začať chodiť do európskej a nie islamskej školy,“ rozpráva Írka Louise Monaghanová, ktorej exmanžel Mostafa Assad uniesol 6-ročnú dcérku May do rodnej Sýrie.

 

„Streda 7. septembra 2011 je deň, na ktorý nezabudnem, kým budem žiť,“ píše Louise v knihe Ukradnutá. „Ten deň zanechal v mojom živote trvalú stopu a úplne zničil mojich takmer šesť idylických rokov života…

Ten deň sa začal ako každý iný. Svietilo slnko, na oblohe nebol ani mráčik. No moje malé dievčatko May bolo v to ráno mimoriadne vzrušené. Tešila sa, že na druhý deň pôjde prvýkrát do „veľkej školy“. Všetko sme mali pripravené. Na posteli v jej princezničkovskej spálni ležala biela športová košeľa s námorníckou sukničkou a nové topánky. V malej ružovej školskej taške s obrázkom šteniatka na prednej strane, ktorú si sama vybrala, boli novučičké školské učebnice a zošity, akoby čakali len na to, kedy ich začne používať…“


Exmanžel Mostafa prišiel na jednu zo svojich bežných návštev a počas nej nemilosrdne uniesol vlastné dieťa. Hoci nemal žiadnu nádej, prepašoval ju z Cypru do Turecka a odtiaľ do svojej vlasti, do Sýrie. To všetko sa mu podarilo napriek tomu, že nemal pre dieťa platný pas a že bola na stop zozname, ktorý zabraňoval ktorémukoľvek z rodičov odviezť ju z krajiny bez písomného súhlasu druhého rodiča…

 

Ukradnutá je bolestný, no zároveň nádherne ľudský a odvážny príbeh matky, ktorá riskovala svoj život, aby zachránila svoju unesenú dcéru z vojnou zničenej Sýrie.

Louise bez mihnutia oka prekročila prísne strážené hranice uprostred jednej z najhorších občianskych vojen v histórii Sýrie, aby zachránila svoju šesťročnú dcéru. Odvážne sa vydala na nebezpečnú cestu do moslimskej krajiny, ocitla sa aj s dcérkou v zajatí u svojho exmanžela. Denne dostávali trochu jedla a špinavú vodu a pomaly strácali nádej na vyslobodenie.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/46453298/syria-girl.jpg
Len čo sa im naskytla prvá príležitosť, napriek tomu, že Louise bola príšerne dobitá svojím exmanželom a chorá zo špinavej vody, nazbierala posledné zvyšky síl a utiekli.

Unikali cez oblasť bombových útokov a streľby, putovali cez prísne strážené pohorie počas nocí, museli sa spoľahnúť na pašerákov. Napriek veľkému utrpeniu sa im podarilo prežiť. Kniha je skutočnou výpoveďou o tom, čím všetkým museli prejsť, aby si zachránili holé životy.

 

Začítajte sa do skutočného príbehu Ukradnutá už teraz.

 

Viac na www.bux.sk

Podobné články