Séria Kamarátka Terka pokračuje

Thumbnail
Kategórie:

Aj najmenšie deti zaujali knižky plné krásnych ilustrácií a príbehov, ktoré ich aj niečo naučia a prežijú s Terkou krásne príhody.

Škôlkari majú radi príbehy z bežného života, kde sa píše o veciach, s ktorými sa stretávajú. Preto si zamilovali aj príbehy Terky. Je pre ne jednoduché identifikovať sa so situáciou, ktorá im je blízka.

Príbehy malej Terky si obľúbili deti na celom svete. Teraz sú tu tri nové príbehy! 🙂

 

Terka sa učí piecť

Terka sa uci piect

Už trikrát prosila Terka mamu, aby napiekli sušienky, lenže mamina raz nemá čas, potom sa jej nechce. Zato Terka má čas aj chuť a tak sa do toho nakoniec pustí sama. Vyhľadá si svoju obrázkovú kuchársku knižku…a čoskoro zistí, že to nie je až také jednoduché.
Najprv sa jej rozbije vajíčko, potom rozsype múka…
Našťastie, mamička jej pribehne na pomoc. Keď príde ocko z roboty a ochutná ich, vyhlási, že sú to najchutnejšie sušienky, aké kedy jedol.

 

Terka sa učí bicyklovať

Terka sa uci bicyklovat

Terka má doma kolobežku, trojkolku, aj odrážadlo, ale zo všetkého už vyrástla. Jej kamarátka Lenka chodí všade na bicykli, cililing, aj teraz sa preháňa na svojom modrom bicykli. A má dokonca aj krásnu prilbu.
Aj Terka veľmi túži po ozajstnom bicykli. V obchode si vyhliadla krásny, červený, s veľkým zvončekom a pomocnými kolieskami. Dostane ho? A naučí sa vôbec bicyklovať aj bez koliesok? Či sa jej to podarí, sa dočítate v tomto príbehu.

 

Terka na lekárskej prehliadke

Terka na lekarskej prehliadke

A napokon tretí nový príbeh, v ktorom ide naša kamarátka k lekárovi. A pritom vôbec nie je chorá. Čaká ju totiž pravidelná lekárska prehliadka. Zo začiatku sa obáva, čo ju tam bude čakať. Potom však vysvitne, že skôr všeličo zaujímavé a nové. Čo všetko sa udeje v ordinácii u lekára? Má Terka zdravé ušká aj bruško? Vidí dobre? Čo na to povie doktor?

 

Séria o Kamarátke Terke je naozaj veľmi vydarená. Milé kresby, ľahký jazyk a veselé zážitky, to všetko prispelo k tomu, že v Nemecku, kde seriál vznikol, sa stala jednou z najobľúbenejších a najpredávanejších knižiek.

Všetky detské knižky sú k dispozícii na našej webovej stránke TU. 

Podobné články