Rozprávky ostrihané na ježka

Thumbnail
Kategórie:

Detských knižiek nie je nikdy dosť…a tie kvalitné a overené časom sú na nezaplatenie!

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/20625267/rozpravky-ostrihane-na-jezka.jpgPredať desaťtisíce knižiek pre malé deti – to sa na Slovensku podarí len málokomu. Jozef Pavlovič sa tým môže pochváliť. Jeho Rozprávky ostrihané na ježka vyšli už v treťom vydaní, pretože deti sa do nich zamilovali. Táto knižka s krásnymi ilustráciami rozpráva deťom kúzelnícku rozprávku,  o ťažkostiach s vynálezmi, o ježkovom vianočnom stromčeku alebo o tom, ako sa dážďovky zachránili.

 

Rozprávky ostrihané na ježka patria medzi najobľúbenejšie detské knihy. Odborníci to vysvetľujú jeho majstrovským rozprávačstvom, hrou so slovami i humorom. Jeho texty majú rytmus, fantáziu, prebúdzajú v deťoch obrazotvornosť a nechýbajú  frazeologizmy, ktoré bývajú zdrojom humoru a komiky.

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/20625267/zajkovia-majko-kajko.jpg

Pavlovič sa vo svojich knihách hrá s jazykom – využíva rôzne prešmyčky, či hádanky. Animované zvieracie postavičky a oživené veci vytvárajú v jeho podaní kamarátske vzťahy. Jeho humor je pre deti zrozumiteľný, blízky jednoduchému detskému chápaniu sveta, aj didaktický v tom zmysle, že detského čitateľa učí narábať s jazykom, podnecuje v ňom tvorivosť pri hre so slovami a učí chápať základné hodnoty života a umenia.

 

Podobne je to aj v knižke Zajkovia Majko a Kajko, v ktorej sa deti dozvedia, čo všetko zažili dva nezbedné a neposedné, no bystré zajačiky. Ako sa zrazili s ozvenou, aký je to vynález z hladu, čo uteká omnoho rýchlejšie ako zajac a prečo je zima nepohostinná.

Podobné články