Rozprávkový šlabikár

Thumbnail
Kategórie:

V edícii Rozprávkový šlabikár vyšli dve nové knižky, pri ktorých sa vaše deti určite nebudú nudiť.

V edícii Rozprávkový šlabikár vyšli dve nové knižky, pri ktorých sa vaše deti určite nebudú nudiť. Obsahujú nielen známe rozprávky ako Popoluška, Aladinova čarovná lampa, Snehulienka, Tri prasiatka, či Pinocchio, ale počas čítania riešia rôzne úlohy, aby sa zoznamovali s písmenkami abecedy. Všetky rozprávky sú navyše písané veľkým písmom a nechýbajú milé ilustrácie.


http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/11360242/rozpravkovy-slabikar.jpg

 

Jedného dňa sa písmenká rozhodli, že na chvíľu opustia stránky šlabikára a vyberú sa na potulky po rozprávkovej ríši, aby zažili nové dobrodružstvá. A veru ich bolo viac než dosť! Niektoré sa spriatelili so Snehulienkou, iné s tromi prasiatkami, ďalšie sa pridali ku kocúrovi v čižmách a ostatné boli zvedavé na Pinocchia.
Tieto štyri rozprávky nájdete v knižke Rozprávkový šlabikár – Snehulienka. „Kde bolo, tam bolo, žila raz kráľovná, ktorej sa narodilo dievčatko krásne ako anjelik. Pleť malo bielu ako sneh, a preto mu dali meno Snehulienka…“
Presne takto sa začína prvá rozprávka a okrem krásnych príbehov sa budú deti učiť písmenká. Na každej strane je text, na druhej veľká ilustrácia a pri nej hravá úloha: doplniť chýbajúce písmenká, spočítať iné v texte, vymenovať čo najviac vecí na určité písmenko, kontrolné otázky preveria, ako pozorne vaše deti čítajú či počúvajú rozprávky a v knižne nájdete aj jednoduché detské doplňovačky, hrebeňovky alebo skrývačky.

 

Ak vás zaujala Snehulienka, určite siahnite aj po knižke Rozprávkový šlabikár – Popoluška. Aj tentoraz si každé písmenko vybralo rozprávku a šup! – vhuplo do knihy. Spočiatku bol krik a zvada. Napokon sa však dohodli – jedny zostali u Popolušky, iné sa ponáhľali do rozprávky Kráska a zviera. Ďalšie sa tešili na Aladinovu čarovnú lampu a tie odvážnejšie písmenká sa ponáhľali na pomoc Jankovi a Marienke do Medovníkového domčeka.
A opäť prichystali množstvo hravých úloh, pri ktorých sa vaše deti niečo aj naučia.

 

Viac o edícii Rozprávkový šlabikár.

Podobné články