Rok v prírode so škriatkom Rozumbriadkom

Thumbnail
Kategórie:

Vo vydavateľstve Fortuna Libri v edícii Fortuna Junior vychádza pozoruhodná knižka Hany Primusovej Škriatok Rozumbriadok, určená všetkým zvedavým deťom.

Rozumbriadok býva v machovej chalúpke na kraji lesa. So zvieratkami i s rastlinkami je dobrý kamarát, a keď niečomu nerozumie, tak sa spýta. Deti s ním môžu celý rok sledovať mesiac po mesiaci, ako sa v lese, na lúke, pri rybníku a potoku, ale aj na gazdovstve a v záhrade všetko mení.

Dozvedia sa napríklad, že:

  • nijaká vločka nie je taká istá ako jej sestrička, no jedno majú spoločné: všetky vyzerajú ako šesťramenné hviezdičky
  • hoci detičky labutích rodičov sú škaredé, časom opeknejú a sú pôvabné a krásne biele ako ich rodičia
  • dafnie majú na chodidlách chĺpky a medzi nimi sa drží vzduch, ako keby mali na nožičkách nafukovacie vankúšiky, ktoré ich nadnášajú, a preto sa zdá, že vedia chodiť po vode
  • vydry sú výborné športovkyne, v plávaní sú neprekonateľné, behať dokážu tak rýchlo, že by vyhrali každé preteky, do diaľky skáču ako rekordérky a navyše sa vedia šplhať po kmeňoch stromov…… a ešte oveľa viac.

Škriatok bude deťom pri poznávaní prírody tým najlepším sprievodcom, vďaka nemu sa dozvedia veľa nového, naučia sa pozerať okolo seba a objavia veci, ktoré nepoznajú ani mnohí dospelí.
Osobitý pôvab knižke dodávajú nádherné ilustrácie Dagmar Koškovej, ktoré dotvárajú úžasnú atmosféru a vďaka ilustráciám si deti môžu veľmi realisticky predstaviť všetky rastlinky, zvieratká a celú prírodu v každom ročnom období.

Milé deti, vydajte sa na dobrodružnú cestu so škriatkom Rozumbriadkom, ktorý vám ukáže úžasné veci a zaujímavosti, o ktorých ste ani netušili. Prežite s ním celý rok v prírode a isto sa stane vaším nerozlučným kamarátom.

Zdroj: www.fortunalibri.sk

Podobné články