Robinson Crusoe na DVD

Thumbnail
Kategórie:

Pripravte sa na konečne pravdivý príbeh Robinsona Crusoa a jeho verného priateľa – papagája Utorka, ktorí sa predstavia na plátne aj v 3D.

Na malom exotickom ostrove si žije sebaistý papagáj Utorok so svojimi zvieracími kamarátmi ako v raji. Aj napriek tomu Utorok neprestajne sníva o tom, ako objaví svet.

Po prudkej búrke nájde Utorok na pláži podivné stvorenie: Robinsona Crusoa. Utorok okamžite vidí Crusoa ako svoju letenku z ostrova, aby mohol preskúmať nové krajiny. Crusoe čoskoro zistí, že kľúčom k prežitiu na opustenom ostrove je práve pomoc Utorka a jeho kamarátov. Dorozumieť sa s nimi však vôbec nie je jednoduché, pretože zvieratá nehovoria ľudskou rečou.

Súťažíme s Robinsonom Crusoem!

Pomaly ale isto začnú všetci žiť spolu v harmónii, až do jedného dňa, keď je ich pohodlný život obrátený naruby dvoma divnými mačkami, ktoré chcú ovládnuť ostrov. Strhne sa bitka, vďaka ktorej objavia Crusoe a zvieratá skutočnú silu priateľstva v boji proti všetkému neočakávanému (i dvom mačkám).

Pripojte sa ku Crusoovi na jeho zábavnej divokej jazde pre celú rodinu a znovuobjavte klasický príbeh v jeho novom vydarenom spracovaní.

Rodinný dobrodružný príbeh natočil skúsený režisér animovaných príbehov pre deti – Ben Stassen. Malých aj veľkých divákov si získal už filmami ako napr. Sammyho dobrodružstvá, Dom kúziel, či Cesta na Mesiac 3D.

Vychádza na DVD:                              29.06.2016

Originálny názov:                              ROBINSON CRUSOE

Žáner:                                                  animovaný, dobrodružný, komédia

Minutáž:                                              90 min.

Produkcia:                                          Ben Stassen, Caroline Van Iseghem

Réžia:                                                   Vincent Kesteloot, Ben Stassen

Scenár:                                                Lee Christopher, Domonic Paris, Graham Welldon

Hudba:                                                Ramin Djawadi, Marina Kaye

Rok výroby:                                         2015

 

V slovenskom znení:                    

Michal Domonkoš (Robinson Crusoe), Michal Kľučka (Utorok), Táňa Pauhofová (Kiki), Jana Valocká (Rosie), Karol Čálik (Scrubay), Ján Koleník (Pirát), Gabriela Dzuríková (May), Juraj Predmerský (Mal), Henrieta Kolláriková – Jančišinová (Epi), Michal Hallon (Pango), Miroslav Trnavský (Carmelo), Ivan Laca (Ansley), René Jankovič (Long John), Peter Kollárik (tučný), Štefan Richtárech (Bosun), Henrich Platek (Cecil), Peter Krajčovič (Rufus) a ďalší

Spolupracovali:                                   Zvuk: Erich Sedlák

                                                               Produkcia: Rastislav Jakubek

                                                               Asistentka réžie: Mária Vaňková

                                                               Preklad a dialógy: Mirka Brezovská

                                                               Réžia slovenského znenia: Ivan Laca

 

NA MOTÍVI KNIHY DANIELA DEFOA

Kniha Daniela Defoa o živote čudáka Robinsona Crusoa, námorníka z Yorku, vznikla z rozprávania o škótskom námorníkovi Alexandrovi Selkirkovi. Alexander bol v roku 1705 po nezhodách s kapitánom vysadený z lode na neosídlenom ostrove Más a Tierra v Tichom oceáne, na ktorom prežil štyri roky a štyri mesiace.

Osrov bol neskôr premenovaný na Ostrov Robinsona Crusoa, patrí štátu Chile a má chladné podnebie, takže na ňom žijú tulene a tučniaci.

Daniel Defoe ostrov umiestnil do teplých vĺn Atlantiku…

… a práve tu začína náš príbeh Robinsona Crusoa a jeho verného papagája Utorka.

„Scenáre predchádzajúcich filmov boli všetky založené na originálnych príbehoch. Tentokrát sme si mysleli, že by bolo zábavné použiť známe dielo ako základ pre scenár nášho nového projektu. Inšpirovali sme sa prvým bestsellerom v histórii západnej literatúry – Robinson Crusoe od Daniela Defoa.

Napočudovanie tento známy príbeh najslávnejšieho svetového stroskotanca nebol nikdy uvedený na plátno ako animovaný celovečerný film, čomu sme boli naozaj radi. “

Ben Stassen

„Zámerom tejto novej verzie Robinsona Crusoa bolo rozprávať príbeh zo zvieracieho hľadiska a vykresliť ich verziu príbehu. Pokiaľ ide o inscenáciu, bolo veľmi dôležité prekročiť očakávania divákov, ktorí už dôverne poznajú časti príbehu. Napríklad dej vedie k predvídateľnému objavu vraku, ale diváci sa môžu tešiť na veselé nedorozumenia a bizarné reakcie zvierat na príchod Robinsona – netvora mora.

V mnohých animovaných filmoch majú zvieratá skôr ľudské vlastnosti. V tomto filme bolo nesmierne dôležité zachovať rozdiel medzi zvieraťom a človekom. Keby sa Robinson Crusoe

dostal na ostrov, kde zvieratá chodia vzpriamene, nosia oblečenie a pozvú ho na večeru, riskujeme stratu jedného zo základných tém príbehu: izolácia ľudskej bytosti, oddelenej od svojich blížnych.

Samozrejme, myšlienka nebola ani natočiť dokument, ani obmedziť slobodu animovaných filmov. Animačnému tímu sa tiež úspešne podarilo nájsť dokonalú rovnováhu medzi realistickým pohybom pre každý zvierací druh a prirodzeným spôsobom ako pridať emócie, či humor. Každé oddelenie sa pridalo k výzve prekonať technické ťažkosti a vytvoriť dôveryhodné, nezabudnuteľné a unikátne prostredie ríše, v ktorej sa príbeh odohráva.“ Vincent Kesteloot

HUDBA

Skladateľ Ramin Djawadi pracoval s nWave na svojom prvom filme Cesta na mesiac. Od tej doby bol zapojený do niekoľko ďalších veľkých projektov, vrátane televízneho seriálu Prison Break, Hry o tróny a filmov ako Nepriateľ pod ochranou, v ktorej hlavnú úlohu stvárnil Danzel Washington, ďalej Hotel Transylvánia, Pacific RymWarcraft. Avšak vždy zostal verný nWave a spolupracuje s nimi pri každom ich projekte. Robinson Crusoe je ich ôsmym spoločným projektom.

„Témy animovaných filmov sú zaujímavé tým, že musíte vytvoriť všetko. Nie je tam žiadny herec, ktorý by stvárnil ich osobnosť a natočili by s ním film. Začnete s prázdnym obrazom, nie je žiadne svetlo, žiaden zvuk a hudba – všetko je potrebné vytvoriť. Takže pracovať s niekým ako je Ramin, kto vie ako vytvoriť témy pre rozličné charaktery alebo nálady, je veľmi dôležité. Čo sa týka hudby, či už ide o existujúce piesne alebo novú hudbu, existujú dva momenty, kedy sa pre ňu rozhodnúť: keď začínate pracovať na animácii alebo keď už je film dokončený. K Robinsonovi Cursoovi sme hudbu robili priamo na animácie. Ramin bol vo svojom štúdiu v Los Angels po dobu niekoľkých mesiacov a sledoval slučky filmu. Následne s dokončením obrazu musel hudbu ešte finálne zosynchronizovať. Boli sme úplne na rovnakej vlnovej dĺžke, preto mi bolo potešením s ním spolupracovať.“ Prezradil Ben Stassen.

Podobné články