PRÍRODNÁ KOZMETIKA – prečo ju používať?

Thumbnail
Kategórie:

Prírodná kozmetika je prospešná nielen pre pleť, ale aj pre telo. Prečo by sme ju všetci mali používať?

Koža je náš najväčší orgán, preto by sme k nemu mali pristupovať rovnako zodpovedne ako k iným orgánom v tele. Možno si poviete, že kým kozmetické produkty nekonzumujeme, nedostanú sa látky z nich do nášho organizmu a nemôžu nám uškodiť.

Koža funguje síce ako bariéra, ale niektoré chemické látky (pozn. chemickou látkou je všetko, voda, rastlinný olej, ale aj ropný derivát, ktorý nájdete v konvečnej kozmetike) prepustí do vnútra. To, aké látky produkt obsahuje, kontrolujú nezávislé laboratóriá. Pri používaní prírodnej kozmetiky sa do tela nedostávajú zakázané látky, syntetické farbivá, parfumy, silikóny, parabény, ropné produkty.

Čistá prírodná kozmetika je vyrobená len z čistých prírodných surovín, rastlinné suroviny väčšinou pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva alebo certifikovaného zberu vo voľnej prírode. A výrobky ani jednotlivé suroviny nie sú testované na zvieratách. Používanie takejto kozmetiky podporuje zdravie našej pokožky aj tela. 

Mydlá, ktoré pokožku efektívne zbavia špiny a zároveň na ňu pôsobia blahodárne

V Mylo vyrábame mydlá aj všetky ostatné produkty bez palmového oleja a jeho derivátov. V dnešnej dobe sa palmový olej pre svoju nízku cenu nachádza už takmer vo všetkom, a to aj napriek tomu, že jeho výroba má negatívny dopad na životné prostredie. Stále viac ľudí však hľadá alternatívu, preto používame kvalitnejšie suroviny, ktoré neničia našu planétu.

Mylo mydlá sú vyrobené metódou za studena. Takto vyrobené mydlá pokožku nielen dôkladne čistia, ale zároveň na ňu pôsobia aj blahodárne. Nakoľko sa frekvencia umývania rúk v poslednom období výrazne zvýšila, o svoju pokožku budete najlepšie dbať tak, že siahnite práve po rastlinných mydlách vyrábaných za studena, ktoré sú známe jemnosťou k pokožke. Narušená, popraskaná koža je totiž náchylná na infekciu.

Po umytí rúk nezabudnite použiť krém s dobrými vyživujúcimi a regeneračnými účinkami. Náš tip je krém Oh la la!, ktorý je vďaka svojmu jednoduchému zloženiu ako stvorený aj pre detskú pokožku. Nerafinované bio bambucké a kakaové maslo a kokosový olej taktiež v bio kvalite pokožku rúk výborne hydratujú a upokojujú.

IMG-20191008-WA0004

Prebúdzanie pleti a jej príprava na leto

Teraz, keď trávime viac času doma, dokážeme si nájsť viac chvíľ aj na starostlivosť o naše telo a pleť a zaradiť do svojho beauty rituálu niečo navyše. Vyskúšajte pleťové tonikum, akonáhle zistíte koľko benefitov jeho používanie prináša, už ho neodložíte. Tonikum pripraví pokožku na aplikáciu pleťového oleja a zlepší jeho vstrebávanie do pokožky. Nanáša sa na vyčistenú pleť tesne pred použitím pleťového oleja a jeho schopnosti sú veľmi široké.

Tonikum Kvetová rosa od Mylo obsahuje prírodné extrakty z ruže, levandule, červenej riasy a brusnice, ktoré podporujú revitalizáciu a hydratáciu pokožky, zmierňujú malé nedostatky, pomáhajú bojovať proti výskytu vrások, upokojujú pokožku náchylnú na začervenanie a svrbenie.

V kombinácii s pleťovým olejom, poskytnete pleti koncentrovanú starostlivosť, pri ktorej si nenanášate na pleť zbytočné chemické látky.  Pri voľbe pleťového oleja vyberajte podľa typu vašej pleti. Ak chcete prebudiť unavenú a mdlú pleť a pripraviť ju na letné slnečné lúče, zvoľte olejové sérum Prebudenie. To má, aj vďaka obsahu rakytníkového oleja bohatého na vitamín E, karotenoidy, omega 3 a omega 6 mastné kyseliny, antioxidačné a anti-aging účinky na pleť. 

— E-SHOP prírodnej kozmetiky MYLO nájdete TU —

Snímka obrazovky 2020-04-28 o 16.48.07

Filozofia MYLO kozmetiky

  • PURITY
    Čistota – Mylo je ručne vyrábaná kozmetika inšpirovaná prírodou. Efektívne spája silu jednotlivých ingrediencií tak, aby dodala pokožke potrebnú starostilovsť a zbytočne ju nezaťažovala syntetickými látkami. Čistá a rozmaznávaná pokožka sa vám dlhodobo odvďačí zdravým vzhľadom.
  • SIMPLICITY
    Jednoduchosť – základom výroby Mylo kozmetiky je jednoduchá receptúra bohatá na účinné a výživné látky. Jednoduchý je aj dizajn obalov, ktoré sú vytvorené s ohľadom na životné prostredie. Pri jeho výbere prihliada na možnosť recyklácie, zero waste a znovu navrátenie do kolobehu použitia.
  • NATURE
    Príroda – Mylo vo svojich produktoch používa tie najkvalitnejšie prírodné zložky. Pri ich výbere myslí nie len na ich účinnok, bezpečnosť, ale aj na etický a ekologický aspekt. Uprednostňuje suroviny lokálne, organické a fair trade.

Viac o Barb z MYLO

,,Ahoj! Volám sa Barb a som Mylo. Mydlá som začala vyrábať v roku 2013, keď mi moja kamarátka darovala knihu o výrobe mydiel postupom, ako to robievali ešte naše staré mamy. Táto kniha ma tak uchvátila, že som si sama začala vyrábať nielen mydlá, ale neskôr aj všetku kozmetiku. Postupne som zistila, že mi pomáha viac ako hociktorá iná kúpená v lekárni. Predtým som zvykla doma mávať slušnú zásobu všetkých možných prípravkov na pleť a telo, ale časom som pochopila, že pleti stačí málo, aby vyzerala zdravo. 

V tomto procese vytvárania ideálnej starostlivosti o pokožku som sa úplne našla. Uspokojuje moje kreatívne potreby, čo mi predošlá práca nevedela poskytnúť. Moja vášeň pre vymýšľanie a miešanie nových produktov ma posunula až k otvoreniu malého „handmade“ obchodu, v ktorom nájdeš kozmetiku pre celú rodinu a aj pre štvornohého miláčika.

Nezabúdaj, že najdôležitejšie je zdravie tvojho tela… preto ho rozmaznávaj!“

barb

Podobné články