Prinesme kultúru deťom: Inšpirujte ich kreativitu a zvedavosť

Thumbnail
Kategórie:

V dnešnom hektickom svete, kde digitálne zariadenia zaberajú stále viac času detí, je nesmierne dôležité nezabudnúť na hodnoty kultúry a umenia. Kultúra nám poskytuje obohacujúce skúsenosti, pomáha nám porozumieť rôznorodým perspektívam a rozvíjať našu kreativitu. Preto sme pripravili tento článok, aby sme priniesli kultúru deťom a pomohli im objavovať krásu a hĺbku sveta okolo seba.

Rozvoj tvorivosti a zvedavosti

Naším cieľom je otvoriť dvere kultúry deťom a poskytnúť im príležitosť rozvíjať svoju tvorivosť a zvedavosť. Sme presvedčení, že kultúra môže byť nesmierne zábavným a vzrušujúcim spôsobom, ako sa učiť nové veci a rozširovať svoje obzory.

Rôznorodá ponuka kultúrnych aktivít

Kultúrna ponuka je pestrofarebná a prispôsobená rôznym záujmom a vekovým skupinám detí. Od návštevy múzeí a galérií, kde deti môžu objavovať umenie a históriu prostredníctvom interaktívnych expozícií cez kreatívne dielne, kde sa deti môžu vyjadriť umením a remeslami. Nezabúdajte na literárne relácie s čítaním kníh a príbehov, ktoré podporujú lásku k čítaniu a rozvíjajú slovnú zásobu. A to nie je všetko – hudobné podujatia a divadelné predstavenia, ktoré vtiahnu do sveta zvukov a pohybu.

Kultúra a umenie sú poklady, ktoré môžeme deťom ponúknuť. Pomôžme im objaviť ich vlastný potenciál, rozvíjať ich myslenie a otvoriť dvere k novým svetom. Prispievajte k tomuto nezabudnuteľnému dobrodružstvu a prinesme kultúru deťom.

 

Úžasné detské predstavenia v Divadle Nová scéna

Pripravili sme pre vás nezabudnuteľné zážitky plné zábavy, dobrodružstva a mágie. Naše divadelné predstavenia sú vhodné pre všetky vekové kategórie, takže si iste vyberiete niečo, čo poteší celú rodinu. Zavedieme Vás do sveta rozprávok, kde sa stretnete s fascinujúcimi postavami, dobrodružstvami a záhadami.

Bajaja

Spoznajte tajomstvo čarovného slovíčka bajaja….

Hľadajme so smelým princom a krásnou princeznou ich kľukatú cestu za šťastím. Porazme spolu hrôzostrašného deväťhlavého draka. Pestrofarebná rozprávka na motívy Boženy Němcovej, s výpravou maľovanou ako obrázok, s hrôzostrašným deväťhlavým drakom, s dôvtipným textom a veselými pesničkami.

Dátum predstavenia: 7.10.2023 o 17:00

Hrajú: D. Koči, M. Drínová, L. Vráblicová, D. Hartl, J. Balzar Lieskovská, V. Plevčík, L. Pišta, M. Dolná, L. Pišta

Tučniaky

Rozprávka o troch kamarátoch tučniakoch, ktorí prekonávajú výzvy priateľstva a čelia nečakanému koncu sveta spôsobenému potopou. Sú to kamaráti, aj keď sa hádajú, a teraz musia nájsť riešenie, keďže pozvánka na Noemovu archu platí len pre dvoch zástupcov každého druhu. A tak sa začína ich dobrodružstvo, ako toto zvládnu, sa môžete dozvedieť čoskoro u nás v Divadle Nová scéna.

Dátum predstavenia: 8.10.2023 o 17:00

Hrajú: M. Candrák/L. Pavlásek, L. Machciníková/M. Dolná, V.  Plevčík/P. Makranský, A. Somorovská/M. Drgáňová, K. Čálik

Ak veríš zázrakom

Dvaja dlhoroční kamaráti prisahali Múzam, že naučia dieťa bez predstavivosti snívať. No ich prísaha zasiahla omnoho hlbšie, keďže ju dali na posvätnej pôde divadla. Spoločne s celou rodinou sa vydajú na dobrodružnú cestu ríšou fantázie, navštívia známe rozprávky ako Frozen, Coco, Encanto, Moana, Leví kráľ, Pocahontas a ďalších. Objavia dôležité životné lekcie o rešpekte a odlišnostiach. Budú kamaráti schopní splniť svoju prísahu a presvedčiť dieťa, že snívanie je dôležité?

Dátum predstavenia: 12.10.2023 o 19:00

Hrajú: D. Hartl, P. Vyskočil, M. Gális Partlová, L. Machciníková, M. Drínová, M. Drgáňová, M. Dolná, D. Koči, L. Pišta, M. Candrák, V. Plevčík, P. Plevčík, Mamba Dasha, M. Trokanová, L. Fecková, S. Müller, M. Mandy Marušková

Tešíme sa na stretnutie s vami a vašimi deťmi v našom divadle. Termíny predstavení a ďalšie informácie nájdete na našej webovej stránke https://www.novascena.sk/

 

Detský program v Galérií Nedbalka

16.9. od 16.00-17.30 – Workshop Plecháč BOB

Slovenská ilustrátorka Hedviga Gutierrez nám príde do Nedbalky osobne predstaviť knihu Plecháč Bob. Súčasťou prezentácie bude aj workshop pre deti, kde si spoločne vyrobíme Plecháčika – dva tégliky, ktoré spojíme bavlnkou, a tým pádom po napnutí lanka vznikne analógová vysielačka. Myslíte, že to bude fungovať? Príďte sa presvedčiť!

22.9. a 13.10. od 16.00-17.00 – Detské vzdelávacie programy Farebne a hravo

Pozývame vás na pravidelný vzdelávací program, ktorý sa bude konať každý druhý piatok o 16:00 v ateliéri Nedbalka. Prvý sa uskutoční 22.9. s názvom Farebne a hravo. Farby sú všade okolo nás a zohrávajú v našom svete dôležitú úlohu. Dokážu ovplyvniť naše vnímanie vecí, ale aj naše pocity. Často slúžia ako prostriedok na vyjadrenie emócií. A rovnako to funguje aj v umení. Druhý sa uskutoční 13.10. o 16:00 s názvom Socha rozprávaj. V galérii môžeme nájsť okrem malieb aj sochy. Čo sú vlastne sochy a aký je rozdiel medzi nimi a obrazmi?

Programy je určený pre žiakov 1. stupňa základnej školy. Rezervácia miesta na spravca@nedbalka.sk

 

7.10. od 15.00-16.30 – Detský workshop Turoň a iné zvieratká

Výtvarný workshop vás zavedie do sveta významného slovenského umelca Vladimíra Kompánka. Vo svojej tvorbe sa inšpiroval detstvom a hračkami, ktoré sú deťom také blízke. Na sídlisku v Piešťanoch stoja sochy, ktoré navrhol a ktoré odrážajú jeho typický rukopis. Tieto fragmenty jeho tvorby spoločne odhalíme a preskúmame. Lektorka: galerijná pedagogička Katarína Kosánová. Veková kategória: 4 – 10 rokov

 

14.10. o 16.00h NevaDivadlo – Smradi

Čo sa stane, keď sa zlí Smradi rozhodnú urobiť niečo dobré? Inscenácia, ktorá búra stereotypy zlých zvieracích postáv, inšpirovaná detektívnym prostredím. Vlk, Had alebo taká Piraňa či Žralok všeobecne nemajú príliš dobrú povesť. V našom príbehu je to však všetko úplne inak! Z postáv sa stávajú hrdinovia, no nie vždy je to ľahké, najmä ak na každom kroku číha chutné potešenie. Tešia sa na vás pán Vlk, pán Had, pán Piraňa a pán Žralok. NevaDIvadlo vzniklo v roku 2021 ako zoskupenie absolventov umeleckých odborov. Venuje sa tvorbe pre deti a mládež, ako aj tvorbe pre dospelých. Dramaturgia nevaDIvadla má intenciu venovať sa celospoločenským témam, rozvoju povedomia o dôležitosti morálnych a ľudskoprávnych hodnôt, otázkam tolerancie v spoločnosti. V Galérii Nedbalka odohrajú detektívne predstavenie Smradi. Veková kategória: 4 – 10 rokov

 

 

Podobné články