Príbehy škôlkarky Sáry

Thumbnail
Kategórie:

Seriál o Sáre, inšpirovaný dcérou autorky Tiiny Nopoly, zožal veľký medzinárodný úspech aj vďaka úžasným ilustráciám Mervi Lindmanovej.

Dorazil aj k slovenským čitateľom a vaše deti budú mať z príbehov rozhodne radosť. Sára je malé, úžasné a milé dievčatko…no chýba jej súrodenec. Je jedináčik a keď sa mamičky spýta, prečo nemá viac detí, že by prijala bračeka alebo sestričku, mama odpovie: „Takto to vyšlo. Som celkom spokojná aj s týmto dievčatkom,“ a žmurkne na Sáru. Tú to však veľmi neuspokojí a privítala by niekoho, s kým by sa mohla hrať…

Takto sa začína kniha Sára a traja Otovia a vy už tušíte, o čo asi pôjde 🙂
Sára túžobne hľadí na maminkino bruško a dúfa, že do ich rodiny čoskoro pribudne súrodenec. No dobre, to bruško je možno trošku väčšie ako by malo byť, ale mamička veru nie je tehotná. Možno by mala trošku cvičiť… a to hneď aj urobí.
Takže bratček ani sestrička neprichádzajú. Sára preto zatúži po psíkovi, no rodičia o tom nechcú ani počuť a Sára sa sama vyberie nejakého pohľadať. Na ihrisku stretne troch Otov – malého, stredného a veľkého. Rozhodnú sa jej zadovážiť psíka. Nakoniec sa však všetko vyvinie inak…

Príbehy o radostiach a starostiach škôlkarky Sáry a jej rodičoch sú napísané sviežo, vtipne a bez zbytočných komplikácií a odbočiek. Jednoducho, aby si váš škôlkar knižku vychutnal, pobavil sa a mal napokon príjemný pocit.
V sérii už vyšiel aj ďalší diel – Sára a divoké batoľa. Jedného dňa totiž donesie Sárina mamička z povaly veľkú škatuľu. Je plná Sárinej detskej výbavy, ktorú nadchne najmä jej starý čepček.

Svojho malého kamaráta Ota sa rozhodne prezliecť za bábätko. Ten síce najprv nesúhlasí, ale zvíťazí v ňom túžba povoziť sa v kočíku. Keď počas prechádzky stretnú stredného a veľkého Ota, malý Oto by sa najradšej od hanby prepadol. Bábätko je zababušené do perinky, a hoci sa obom Otom čosi nepozdáva, najmä noštek bábätka je im akýsi povedomý, svojho kamaráta neodhalia.
Malému Otovi sa našťastie podarí nenápadne utiecť z kočíka, a s čepčekom na hlave si to namieri do zábavného parku a nasadne na vláčik do strašidelného zámku…

Divoká naháňačka sa môže začať.

Podobné články