Príbeh o modrom Papľuhovi

Thumbnail
Kategórie:

Vtipná a svojím posolstvom hodnotná knižka vychádza po veľkom úspechu v Česku aj v slovenskej novej edícii Lastovička, určenej deťom mladšieho školského veku.

V záhadnej štvrti Potmehúdy objavuje starý profesor Navrátil neviditeľné pohnevadlá. Možno ich vidieť len cez kúzelné okuliare vo svetle jeho špeciálnej baterky. Sú to nebezpečné bytosti, ktoré nám odrazu skočia za krk, podpichnú nás alebo pridusia, a my sa potom správame inak, ako by sme sa mali. Nie je vôbec ľahké vyhnúť sa Rozhádajkom, Žiarlivkám, Fňukadlám, Pýchoňom, Lakomákom alebo Papľuhom.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/23594722/modry-papluh.jpg

 

Verte, že deti majú radi podobné všakovaké bytosti a postavičky.
Keď si nalistujete Papľuh v slovníku, zistíte, že to znamená potvoru. Možno si spomínate na Satinského a Lasicu, keď sa Julo posťažuje, že máme len tri nadávky. Milan mu začne vymenovávať…a hneď prvou je papľuh. Tento rozprávkový od Miloša Kratochvíla je rozhodne zvláštny a hlavne neviditeľný.

 

„Keď sa pes rozbehne za mačkou, aby ju len tak pre nič za nič chytil za chvost, alebo keď v škole zazvoní zvonček a všetci si myslia, že je koniec hodiny, ale potom sa ukáže, že to len školník opravuje zvonček…vtedy sa môže stať, že sa z toho narodí Papľuh.“


Prečítajte svojim deťom krásnu rozprávku Modrý papľuh o Zuzanke, ktorej skočilo pohnevadlo na krk a začali sa diať neslýchané veci. Stalo sa to cestou zo školy, pri reštaurácii U bociana…

 

Vtipná a svojím posolstvom hodnotná knižka vychádza po veľkom úspechu v Česku aj v slovenskej novej edícii Lastovička, určenej deťom mladšieho školského veku. V knižke nájdete aj špeciálnu zviditeľňovaciu pastelku na Papľuhov, navštívite Dom hrôzy a jedno prekvapenie bude striedať druhé.

Podobné články