Príbeh, ktorý naučí deti sebadôvere a sebaúcte… Pretože si úžasná

Thumbnail
Kategórie:

Krásny a citlivo napísaný príbeh pre deti z neúplnej rodiny, ktorý je plný pochopenia. Pretože si úžasná od autorky úspešných kníh Pretože si výnimočná a Vieš, ako veľmi ťa ľúbim?

Zorka žije s ockom, ktorý sa rozhodne presťahovať z mesta na dedinu. Je to pre ňu bolestivé, lebo stráca známe prostredie a dobrých kamarátov.
So svojimi starosťami sa zveruje obrovskému stromu pred oknom jej detskej izby a zrkadlu zabudovanom v toaletnom stolíku.

„Prečo ma nechcú?“ spýtam sa obrazu a sama musím o tom najprv popremýšľať.
„Myslím, že nikto nemá rád všetkých. Ale to neznamená, že sa k neznámemu možno správať hrubo.“ Pokladám to za múdre vysvetlenie. Veď ani ja nemám rada každého. Ale to neznamená, že sa k nemu môžem správať neslušne.

Pretože si úžasná

Musí sa so zmenami vyrovnať, prekonať svoj strach, objaviť svoje prednosti a rozvinúť vlastnú osobnosť, ktorá jej pomôže spracovať všetky nečakané a nepríjemné novinky. Inšpirujúci vnútorný dialóg v knihe obohatí krehkú dušu dieťaťa, plnú obáv z nových ľudí a z novej školy, a ukáže pozorným čitateľkám, ako sa vyrovnať s nástrahami života.

Celý rozradostený ma pobozká na čelo: „Moje múdre dievčatko, keby som ja mal toľko rozumu v tvojom veku!“
Jeho slová ma potešia a pokračujem: „Teraz to vieš. Nenamaľujeme obrázky, ktorými chceme vyzdobiť steny?“ Prikývne, ešte vždy s otvorenými ústami. Pohľadám farebné ceruzky a kresliaci blok ukrytý v truhličke a sadneme si k veľkému stolu, aby sme náš domov trochu skrášlili.

Cieľom knihy Pretože si úžasná od autorky úspešných kníh Pretože si výnimočná a Vieš, ako veľmi ťa ľúbim? je prebudiť vnútornú silu a istotu dieťaťa.
Pevná sebadôvera je totiž najlepším predpokladom šťastného života. Čím skôr sa deti začnú učiť sebaúcte a dôverovať si, tým ľahšie bude pre ne zvládať každodenné úlohy. Sebavedomé deti poznajú svoje silné stránky.

A práve o tom je príbeh Zorky, o sebadôvere, sebaúcte a sebaistote. Či plaché a introvertné alebo divoké a hlučné, v príbehu malej Zorky sa nájde každé dieťa.

Pretože si úžasná

Fotogaléria

Podobné články