Paglia Isabella: Prepáč mi

Thumbnail
Kategórie:

Nádherná knižka o tom, aké dôležité je vedieť povedať prepáč

Stačí okamih, aby sme niekoho zranili a ublížili mu.

Ublížiť dokáže krik.

Ohlušujúce ticho.

Alebo ľahostajnosť.

Rozkošná knižka o tom, aké dôležité je vedieť povedať prepáč. Môžete ju aj darovať niekomu, s kým sa chcete zmieriť, alebo sa mu ospravedlniť, či potvrdiť priateľstvo. Pekný a jednoduchý spôsob, ako zakopať vojnovú sekeru.

Vhodné čítanie, ktoré vás prinúti zamyslieť sa nad citlivosťou druhých.

Pre všetkých – veľkých aj malých.

Isabella Paglia je talianska autorka mnohých oceňovaných detských kníh. Za svoje tituly získala rôzne prestížne ocenenia, napríklad Premio Pippi, či Syria Poletti, ako aj Národnú cenu za detskú literatúru Giacomo Giulitto. Od malička milovala písanie príbehov a tvrdí, že tvoriť pre deti je pre ňu povinnosťou a cťou. Jej obľúbeným mottom je: „Vždy čítajte: fantázia je najkrajšia, najbezpečnejšia a najlacnejšia letecká spoločnosť, aká existuje!“

Paolo Proietti sa narodil v roku 1986 v Ríme. Od detstva zbožňoval komiksy. Navštevoval umeleckú školu a kurzy grafickej a vizuálnej komunikácie na Medzinárodnej škole komiksov v Ríme. Po niekoľkých rokoch sa začal venovať tvorbe pre deti a v roku 2016 získal za svoje ilustrácie cenu Scarpetta d’oro. Jeho najväčšou inšpiráciou je Hayao Miyazaki – jeden z najuznávanejších tvorcov animovaných filmov na svete. Paolo pri práci najradšej používa mäkké pastelky a kriedu.

Rok vydanie: 2023

Rozmery: 203 x 257 mm

Počet strán: 64

Väzba: tvrdá

Preklad: Natália Navarská

Ilustrácie: Paolo Proietti

Zdroj: www.verbarium.sk

Fotogaléria

Podobné články