Predškolské zariadenia pre Vaše deti

Thumbnail
Kategórie:

Ak hľadáte pre svoje ratolesti viac než len miesto na odloženie detí, prečítajte si naše tipy na kvalitné predškolské zariadenia.

Každý rodič chce pre svoje dieťa to najlepšie a s tým súvisí aj výber škôlky a jasličiek. V tomto zariadení môže stráviť Vaše dieťa aj 3-4 roky a malo by sa naučiť základné návyky a disciplínu pred nástupom do školy. Môže sa tu však naučiť oveľa viac – slobodne a kreatívne premýšľať, osobnostne rásť, formovať sa hravou formou, naučiť sa cudzí jazyk, či vyskúšať si množstvo aktivít skrz bohatý program, ktorý tieto zariadenia ponúkajú.

Radi by sme uľahčili rodinám s deťmi výber vhodného a rešpektujúceho miesta pre ich ratolesti. Radi by sme vytvorili článok a ponúkli tipy pre rodičov, ktorí hľadajú vhodné zariadenie, kde ich deti strávia podstatnú časť dňa. Či už ste z kapacitných dôvodov nezískali miesto pre svoje dieťa v štátnej škôlke, alebo uprednostňujete individuálnejší prístup v súkromnom zariadení, pripravili sme pre Vás tipy zariadení, ktoré by Vás mohli zaujať.

INŠKÔLKA v Starom meste v Bratislave

V INŠKÔLKE  sa držia pravidla, že deti sa musia k poznatku dopracovať vlastnými silami, aby sa tak aj naozaj dialo, učiteľ sa ich musí veľa pýtať a vytvárať také podmienky, aby dieťa mohlo skúmať a hľadať. Používajú sa moderné, progresívne metódy výučby.

Orientujeme prácu s deťmi tak, aby sme mali čas a možnosť každú činnosť vnímať viacerými zmyslami. S deťmi rozoberáme všetky fázy našej práce, nechávame ich vyjadriť vlastný názor, myšlienku, vnímať súvislosti, skúmať. Dávame deťom spätnú väzbu, nie hodnotenie jedným slovom. Pri práci nesúťažíme. Podporujeme individuálny prístup podľa konkrétneho a aktuálneho zamerania jednotlivca a zároveň smerujeme k vyskúšaniu nového. Samozrejmosťou je používanie Montessori pomôcok.

Nechajme deti rozmýšľať

Dôležitý je poznávací proces. Dnes deťom veľa vysvetľujeme a nútime ich reprodukovať nás. Deti ale vedia vymyslieť riešenia sami. Diskutujú, a tak sa v ich hlavách tvoria určité logické schémy.

Dôležité prvky našej výučby:
– Hejného  metóda
– Montessori prvky
– Rozšírená výučba angličtiny
– Detská joga
– Široká ponuka krúžkov

Výučba Hejného metódou:
Je to mimoriadne prínosná a dlhoročnou praxou overená metóda, ktorá pomáha zlepšovať matematickú predstavivosť, chápanie súvislostí a logické myslenie. Deťom ponecháva radosť z objavovania hravou formou a všetkými zmyslami, nenásilným, hravým budovaním mentálnych matematických schém.  Každá úloha sa nachádza v tzv. matematickom prostredí, ktoré nadväzuje na skúsenosti detí. Metóda vlastne podporí to, že matematika je súčasťou detského intelektu. Cieľom výuky je, aby si deti vybudovali pozitívny vzťah k matematike, vďaka čomu nebude potom pre ne strašiakom pri vstupe do školy

Detská joga
V spolupráci s Českou asociáciou detskej jogy školíme našich zamestnancov, aby mohli ponúkať deťom zábavné jogové cvičenia, ktoré učia deti upokojiť sa, relaxovať aj ovládať hnev. O zdravotných benefitoch jogy snáď už netreba ani hovoriť – pomáha deťom pri zlom držaním tela, podporuje zdravý životný štýl, ale aj sebavedomie, učí veselou a hravou formou vnímať svoje telo aj emócie.  Súčasťou areálu našej škôlky je aj veľký dvor s rozlohou 330 m2 s detským ihriskom.

 

Detské centrum Preliezka

Detské centrum sa nachádza v tichom príjemnom prostredí, v dvoch veľkých domoch, ktorých súčasťou je veľká záhrada s preliezkami, kde sa môžu deti do sýtosti vyšantiť. V záhrade si navyše naše deti sami pestujú ovocie a zeleninu, na čo sú patrične hrdé :). Nachádzame sa v blízkosti  nákupného centra Avion, Ikea, Hornbach, Kika atď.. Dostupnosť a parkovanie pri našej škôlke sú bezproblémové.

Radi privítame všetky deti vo veku 1 – 6 rokov , pričom do našej škôlky môžu nastúpiť kedykoľvek počas roka.

Vieme, že povinnosti Vám občas nedovolia prísť po dieťa presne o šiestej. Preto ponúkame starostlivosť o deti aj mimo bežnej prevádzkovej doby škôlky (7:00-18:00), dokonca aj v noci, či cez víkendy u Vás doma alebo v priestoroch škôlky, a to na základe individuálnej dohody.

Zodpovedný pedagogický personál so skúsenosťami a praxou sa postará o:

 • všestranný a harmonický rozvoj Vášho dieťaťka  a jeho šťastný úsmev
 • angličtinu hravou formou
 • veľa pohybu v našej veľkej záhrade a v telocvični s profesionálnym trénerom
 • pravidelné plávanie
 • saunovanie vo fínskej saune priamo v priestoroch našej škôlky
 • otužovanie a minimalizáciu chorobnosti Vašich detí pomocou čističky vzduchu Cleanaer
 • zdravú stravu plnú rozmanitého ovocia a zeleniny
 • spolupracujeme s naturopatickou poradňou, ktorú vedie p. Petra Salajová
 • konzultujeme jedálniček,  alergie, kožné problémy,hyperaktivitu a iné problémy deti
 • individuálny prístup k  stravovaniu i ďalším špeciálnym potrebám Vášho dieťatka
 • jazdu na poníkoch
 • príjemnú rodinnú atmosféru

hlavicka

 

Dúhová škôlka

Záleží nám na tom,  aby deti strávili v škôlke kvalitný čas a vy ste sa mohli na nás plne spoľahnúť.

Poskytujeme  starostlivosť  o deti tak, aby ste vy už žiadne starosti nemali. Spájame akreditovaný výchovno- vzdelávací proces s veľkým množstvom pestrých  aktivít pre deti a doplnkových  služieb pre  rodičov. Chápeme, že škôlka je súčasťou  rodinného života a preto sú naše služby poskytované ohľaduplne, chápavo k potrebám dieťaťa aj jeho rodičov a sme  k dispozícii v rámci i mimo otváracích hodín našich zariadení.

Dúhová škôlka je etablovaná sieť s prevádzkami vlastných  prevádzok aj firemných škôlok.

Materská škola vo Westend Gate je ďalšou škôlkou postavenou “na mieru deťom”. Od septembra 2015 je zaradená do siete škôl a školských zariadení MŠVVaŠ SR.

Škôlka je zriadená vo vlastných priestoroch, ktoré rešpektujú všetky potreby detí. Je navrhnutá tak, aby spĺňala predpoklady pre ich bezpečný a pohodlný pohyb a poskytovala im dostatok inšpirácie a tvorivej voľnosti.

Škôlka má 3 priestranné triedy, jedáleň, šatňu, kúpeľňu, výdajňu stravy a veľké chránené ihrisko.

duhovy

Centrum HAPPY

Sieť súkromných jaslí a škôlka v Bratislave.

Čo môžu rodičia očakávať:

Diskrétnosť…

Pretože sme si vedomí, že deti často nechtiac povedia a vedia viac, ako by sme chceli, naši zamestnanci podpisujú sľub mlčanlivosti – zaväzujú sa zachovávať mlčanlivosť o akýchkoľvek skutočnostiach, ktoré sa pri svojej práci dozvedia.

Istotu, bezpečnosť, kontrolu…

Online kamerový systém je predpokladom maximálnej bezpečnosti detí, možnosťou mať svoje dieťa pod kontrolou kdekoľvek a kedykoľvek. Prístupové heslo k vysielaniu poznajú len rodičia detí a pravideľne je obmieňané.

Pohodlie a kľudné rána bez stresu…

Ráno pre dieťa prídeme a v centre ho už budú čakať dobré raňajky. Poobede priamo do Vášho náručia privezieme šťastnú a spokojnú, spoločenskú osobnosť. Žiadny stres, žiadne dopravné zápchy a meškanie do práce… Len ranná kávička a čas pre seba…

Oddych, slobodu, flexibilitu…

Non-stop prevádzka je možnosťou ísť na týždennú služobnú cestu, do kina či divadla, vybaviť si nedeľné nákupy, či zdržať sa v práci dlhšie bez výčitiek svedomia a zbytočných starostí.

Kompetencie v riadení, výhody…

Členstvo v klube HAPPY® ponúka nie len cenové zvýhodnenia a prednostné prijatie. Stretnutie členov klubu ovplyvňuje, mení a usmerňuje prostredie centra, určuje použitie získaných finančných prostriedkov, rozhoduje o ponuke krúžkov, hračiek a v neposlednom rade vyjadruje spokojnosť či nespokojnosť s personálom.

Rozhľad, vedomosti, informácie, dôvody a vysvetlenia…

Odborné články, informácie a rady potrebné pri výchove detí si odteraz nemusíte pracne hľadať. Snažíme sa pri tvorbe programu detí držať rád odborníkov a nikdy neprestávame sliediť v tejto oblasti. Zistené informácie neustále aktualizujeme…

hapy

Podobné články