Prečo prihlásiť dieťa na kurz či krúžok

Thumbnail
Kategórie:

Prečo by mali Vaše deti navštevovať kurzy či krúžky popri škole a aké konkrétne Vám odporúčame?

5 dôvodov, prečo prihlásiť svoje dieťa na kurz či krúžok

  • Vzdelávanie sa popri škole: pre všetky deti je dobré mať mimoškolskú aktivitu, pri ktorej sa rozvíjajú a vzdelávajú aj iným spôsobom ako v škole. Akákoľvek aktivita mimo školy, ktorá ich baví, im rozhodne neuškodí. Aj keď ide často a formu zábavy, predsalen ich to rozvíja – fyzicky aj mentálne.
  • Hľadanie seba samého: deti by si počas školy či štúdia mali vyskúšať čo najviac aktivít, aby sami zistili, čo ich baví, k čomu inklinujú, aké majú predispozície.. V dnešnej dobe je bežné, že študenti skončia školu, a nevedia, čo vlastne chcú, lebo nikdy nič nové okrem učenia sa do školy nevyskúšali. Snažte sa tomuto príkladu vyhnúť.
  • Nadobúdanie trpezlivosti či vytrvalosti: každá aktivita, ktorej sa dieťa venuje dlhší čas, ho učí trpezlivosti či vytrvalosti, rozširuje jeho obzory v danom odbore, a učí dieťa, že keď niečo chce, a dostatočne na tom pracuje, tak to môže dosiahnuť. Všetky tieto predpoklady sú veľmi dobré v budúcnosti Vášho dieťaťa – či už na vysokej škole, v práci, alebo aj v súkromnom živote.
  • Noví kamaráti: v danom krúžku môžu Vaše deti spoznať nových kamarátov. Okrem toho sa učia socializovať v novom prostredí.
  • Zábava a odreagovanie: krúžky aj kurzy by nemali byť len o vzdelávaní a učení sa – deti by sa pri nich mali uvoľniť a zabaviť popri škole, zažiť niečo nové a zaujímavé. 🙂

Vyberieme pre Vás niekoľko podnetných a zaujímavých krúžkov, ktoré budú Vaše deti milovať. Nemáme v úmysle vytvoriť ucelený prehľad všetkých voľnočasových aktivít pre deti, radi by sme Vám priniesli LEN našu odporúčanú vzorku! NECHAJTE SA INŠPIROVAŤ!

Tanečná škola La Portella

Sme tanečná škola, ktorej cieľom je viesť deti tanečným svetom s láskou, trpezlivosťou, porozumením a profesionalitou. Tancujú u nás deti už od 3 rokov, kedy len začínajú spoznávať čo je to vedomý pohyb do hudby, učia sa pozornosti, spolupráce v rámci väčšej skupiny a vypracovať sa môžu až na úroveň reprezentácie Slovenska na medzinárodných tanečných súťažiach.

Prinášame deťom a ich rodičom iný pohľad na tanečný svet. Snažíme sa nájsť rovnováhu medzi prácou a zábavou. Naším cieľom je, aby si deti vytvorili pozitívny vzťah k tancu a zažili všetko to, čo tanečný svet ponúka, od samotných dynamických tréningov, kostýmov, vystúpení až po účasť na súťažiach či natáčaniach.

Venujeme sa základnej pohybovej príprave, základom gymnastiky a neskôr predovšetkým karibským tancom ako salsa, bachata, merengue, reggeatton, festejo, cumbia a iné, ktoré sú okorenené prvkami jazzu a scénického tanca. Pri výuke našich malých veľkých talentov spolupracujeme aj s externými odborníkmi, ktorí sú špičkou vo svojom odbore.

Nespornou prednosťou našej tanečnej školy je skutočnosť, že pre deti v predškolskom veku neustále vyvíjame vlastnú autorskú metodiku výuky tanca – vlastné skladby tvorené profesionálnymi hudobníkmi a tanečné cvičenia ktoré tvoria naši lektori, ktoré spájame do hravých choreografii tak, aby sa malým deťom čo najlepšie učili a pamätali. Týmto spôsobom vytvárame unikátny hudobno-tanečný svet, ktorý našich malých tanečníkov spája. Náš autorský prístup k výuke tanca ocenili aj odborníci zo Slovenského Zväzu Tanečného Športu (SZTŠ).

Časť z našej vlastnej tvorby ste mohli vidieť aj v televíznej relácii Tani Tani s Nely, prostredníctvom ktorej sme nie len motivovali deti k tancu, ale učili sme ich aj spoznávať rôzne aspekty kultúry, hravou no náučnou formou. Jednotlivé tanečné kategórie máme odstupňované vždy len v rozpätí 2 rokov, aby skupinky boli čo najviac homogénne z hľadiska vyspelosti a pohybovej výbavy.

Najmenšie detiod 3 do 6 rokov – sa sústredia na základnú pohybovú prípravu, základy gymnastiky a našu autorskú metodiku, učia sa ľahké a chytľavé choreografie. Cieľom je zlepšenie držania tela, rozvíjajú silu, rýchlosť, pamäť, učia sa pracovať v tíme a priestore a v neposlednom rade sa učia disciplíne.

Väčšie detiod 6 do 15 rokov – sa už sústredia viac na jednotlivé karibské tance doplnené o základy gymnastiky, ktoré pomáhajú pri budovaní pohybových návykov. Učia sa choreografie, zúčastňujú sa vystúpení a v prípade výnimočného talentu môžu postúpiť až do súťažnej kategórie, v ktorej deti absolvujú niekoľko miestnych, ale aj medzinárodných súťaží v roku. Učia sa odhodlaniu, ambícii a napredovaniu nie len ako jednotlivec, ale aj ako tím.

Snažíme sa, aby naša tanečná škola bola dostupná čo najväčšiemu počtu detí a nemuseli za nami ďaleko cestovať, preto sídlime v rôznych lokalitách naprieč Bratislavou – náš domov je v Dúbravke vo vlastnom štúdiu, no učíme aj v Ružinove, v Petržalke a v Novom Meste. Naše tanečné kurzy prebiehajú taktiež v Stupave a v Žiline.

Veľmi radi medzi sebou privítame každé dieťatko, menšie či väčšie, ktoré cíti hudbu a má rado kolektív. Riadime sa mottom „Radosť v srdci a rytmus v tele“ a to je presne to, čo chceme aby si deti z našich tanečných hodín so sebou odnášali domov. Prihlášky a viac informácii nájdete TU.

TOWER ACADEMY – jazykové kurzy pre deti a teenagerov

Pre všetky deti a teenagerov ponúkame individuálne a skupinové jazykové kurzy. Individuálne kurzy až pre 10 cudzích jazykov. Skupinové kurzy pre angličtinu. Ale ak máš kamarátov alebo spolužiakov, ktorí chcú chodiť do samostatnej skupinky, môžete si vybrať aj iný jazyk z našej ponuky! 
Navyše iba u nás získaš aj 3 červené a 3 modré benefity, ktoré môže využiť celá tvoja rodina!

Individuálne kurzy sú jednoznačne najefetívnejšia forma kurzu 
s najrýchlejšími výsledkami a zlepšením v jazyku. Máš na výber až 10 cudzích jazykov a môžeš študovať priamo v našej jazykovej škole alebo on-line.

Skupinové kurzy angličtiny
Naše MINI SKUPINKY  iba so 4 až 6 deťmi v skupine garantujú individuálny prístup lektora ku každému študentovi. Sú zamerané hlavne na zlepšenie rozprávnania a rozširovanie aktívnej slovnej zásoby. Prebiehajú priamo v našej jazykovej škole alebo on-line.  Ľahko sa plánujú, lebo sú iba raz týždenne.

Skupinové kurzy pre SPOLUŽIAKOV
Pre spolužiakov alebo kamarátov ponúkame aj možnosť uzatvorenej skupinky (t.j. nebude doplňovaná o iných verejných študentov).  Benefity uzatvorenej skupinky sú:
 1. Môžete si vybrať aj iný jazyk ako angličtinu.
 2. Obsah a zameranie kurzu šijeme presne na vaše potreby a ciele.
 3. Bezplatné rušenie lekcií za skupinu deň vopred do 15.00 hod. 
Cenovú ponuku Vám radi vypracujeme na požiadanie.

VAŠIM DEŤOM GARANTUJEME:
1.    Špeciálne školených lektorov pre deti.
2.    Zábavné + efektívne lekcie.
3.    Individuálny prístup a starostlivosť.

Dizajn bez názvu-3_resize

LEON rodinné centrum

Sídli v Slnečniciach v Petržalke, kde nájdete viacero športovo-zábavných aktivít pod jednou strechou. Od Jungle Parku, Jump Parku, cez Ninja Arénu až po plavecké kurzy a individuálne hodiny v slanom bazéne. Môžete sa tešiť na skvelú zábavu pre každého člena rodiny. Okrem zábavných voľno-časových aktivít LEON centrum ponúka aj mesačné tanečné a pohybové kurzy pre deti a otvorené hodiny pre dospelých. V prípade uzavretia alebo obmedzenia prevádzky na základe opatrení vyhlásených vládou SR alebo iným orgánom štátnej moci, LEON centrum prednostne umožní našim klientom opätovné zaradenie do kurzu po spustení prevádzky alebo na písomné požiadanie vráti cenu kurzu.

BALET (4-6r.) je sen každého malého dievčatka. No nie je to len o peknom oblečení, ale aj trpezlivosti a drine. Detičky sa v LEONE naučia správne držanie tela, základné baletné pozície, rytmiku, orientáciu v priestore a obľúbené piruety. ​Balet je základom každého tanca či športu. Rozvíjanie týchto pohybových aktivít učíme zábavnou formou, ako z rozprávky. MINI DANCE určený pre naše najmenšie detičky, je možné absolvovať aj v spoločnosti ich maminiek. Deti od 2-3r. sa hravou formou učia prvým tanečným krokom a rytmom na obľúbené pesničky. Cvičí sa jemná motorika, reakčné schopnosti pomocou hier a zvukových povelov, orientácia v priestore. Deti od 4-5r. sa už na KIDS DANCE učia jemné základy tanca, pohybovo aj krokovo pre deti zaujímavé, hravé variácie, hlavne na známe, deťmi obľúbené pesničky ako je Miro Jaroš, Spievankovo a iné. Na hodine rozvíjame taktiež všestranný pohybový rozvoj, myslenie, sociálny vývoj. Zameriavame sa na zlepšenie celkovej koordinácie, lepšie držanie tela, prácu chodidel, špičiek či rúk. Taktiež dbáme na čo najlepšiu flexibilitu tela a správnu rytmiku. Deti učíme pracovať v skupine. LATINO pre všetky vekové kategórie (6r-10r.+) je zameraná na výučbu latinskoamerických tancov, s prímesou modernejších prvkov, na terajšiu tanečnú hudbu.​ Deti sa učia rytmizácii jednotlivých latinskoamerických tancov, nových krokov a ich technike, figúr a následne aj choreografií. Správne fungovanie a držanie tela je základ. Vedieme našich najmenších nie len láske k tancu a športu ale aj k fungovaniu v kolektíve.

ŠPORTOVÁ PRÍPRAVA (4-6r.) Počas tréningov sa deti zabavia pestrými pohybovými hrami, cvičeniami pre rozvoj základných pohybových zdatností ako sú behy, skoky, preskoky, rytmus, loptové hry, gymnastické či atletické postoje, súťaživosť – férový duch, športové rešpektovanie či kolektívne pohybové hranie. Na kurze KALISTENIKA (7r.-9r.) sa dievčatá a chlapci naučia ako správne cvičiť s vlastnou váhou, zlepšia si svoje stabilizačné schopnosti, silu, kondíciu a posilnia športového ducha. Cvičením plankových cvikov sa budú postupne pripravovať aj na náročnejšie prvky ako je napríklad stojka, chôdza po rukách a kľuky. Deti si budú taktiež rôznymi aktivitami rozvíjať koordinačné schopnosti a reflexy. Cvičenie DETSKEJ JOGY pre dievčatá a chlapcov zamerané najmä na budovanie svalstva okolo chrbtice, ako aj na rozvoj sily, flexibility a rovnováhy. Výborné je ako doplnková aktivita či už pre mladých aktívnych športovcov ale pre mladých aktívnych PC užívateľov.

Tak na čo čakáš? Príď sa k nám zabaviť s celou rodinou!

 

BiLingvi – tvoja jazyková škola

Kurzy angličiny a nemčiny sú určené pre deti od 2 rokov. Výuka prebieha prostredníctvom celosvetovo obľúbenej a overenej LCF clubs metódy. Vaše ratolesti si pri tejto metóde rozvíjajú jazykové schopnosti netradičným a zábavným spôsobom. Metóda LCF obsahuje profesionálne vypracované učebné materiály a naši vyškolení lektori sa postarajú o to, aby si vaše deti hodiny užívali a učili sa cudzí jazyk s ľahkosťou a hravo.

Učebné materiály obsahujú aj CD s detskými pesničkami, ktoré zabezpečujú deťom každodenný kontakt so slovíčkami, vďaka čomu sa hravou formou učia správnu výslovnosť.

Deti učíme v menších skupinkách, v našich jazykových školách:
– Bratislava – Petržalka, Blagoevova  28 /oproti Ekonomickej univerzity/, tel. 0918638057, bratislava@bilingvi.sk
– Trnava, Ferka Urbánka 16 /oproti OZC MAX/, tel. 0918827059, trnava@bilingvi.sk

Príďte sa pozrieť na bezplatnú ukážkovú hodinu, Vaše deti si to u nás určite zamilujú 🙂

 

Riverpark Dance School

Prinášame vám prehľad nových tanečných kurzov pre deti a mladých. V ponuke sú tanečné ako aj pohybové kurzy, a tiež novinka kurz herectva a spevu pod vedením profesionálnych hercov a tanečníkov. Deti zažijú množstvo zábavy a naučia sa základy tanečných prvkov, držania tela, vnímanie hudby ako aj prezentácie na javisku.

  • individuálny prístup pod vedením skúsených lektorov
  • dôraz na správne držanie tela
  • moderné priestory na nábreží Dunaja
  • parkovanie 2 hodiny zdarma
  • možnosť dať si kávičku, čaj či chutné špeciality v našom Dance Bare.

Počet miest na kurzy je limitovaný!
Rezervácie a info na:
recepcia@riverparkdanceschool.sk
+421 910 373 373

Nezabudnite sa prihlásiť!

 

Nový školský rok v elledanse

elledanse je tanečnou školou s 15 – ročnou históriou. Jej zakladateľkou a umeleckou riaditeľkou je Mgr.art. Šárka Ondrišová, ArtD, choreografka, režisérka, pedagóg choreografie a réžie na KTT VŠMU v Bratislave. Tanečná škola prináša pre deti, mládež, ale i dospelých systematické vzdelávanie v oblasti tanca.

Od nového školského roka elledanse ponúka kurzy pre deti už od 4 rokov. Tanečné lekcie pre najmenšie deti zahŕňajú tanečnú prípravu, venujú sa zdravému pohybu a cielenej pohybovej príprave a vnímaniu hudby. Ako povedala Šárka Ondrišová, riaditeľka tanečnej školy: „Deti už od útleho veku vnímajú hudbu, tanec a rytmus. Je neskutočné sledovať ich pokroky, ktoré robia. A to nielen v pohybe, muzikálnosti, ale aj držaní tela a motorike. Zábavnou a hravou formou ich nenápadne vedieme tým správnym smerom – k láske k umeniu, hudbe a tancu.“

Kurzy pre deti a mládež vo veku od 4 až do 17 rokov sú zamerané na tanečnú prípravu, zdokonaľovanie sa v technike a príprave choreografií. Žiaci ochutnajú čaro moderného a jazzového tanca. Pre dospelých sú pripravené lekcie jogy pre začiatočníkov, mierne pokročilých ale i pokročilých. Všetky lekcie vedú profesionálni lektori – pedagógovia, s dlhoročnou praxou s deťmi a mládežou, študenti a absolventi VŠMU či VŠVU.

Po úspešných letných Muzikálových campoch sme sa opäť rozhodli otvoriť aj celoročný Muzikálový express. Bude mu patriť piatkové popoludnie od 17,15 do 20,15 hod., vo Vienna Gate.  Pre dievčatá a chlapcov vo veku od 12 rokov sú pripravené hodiny s odborníkmi z oblasti muzikálového umenia, spevu, herectva i tanca.

Ak máte doma malého tanečníka, alebo tanečnicu, alebo aj vy máte chuť si po práci oddýchnuť na hodinách jogy – neváhajte! Zápis do voľnočasových kurzov Tanečnej školy elledanse môžete absolvovať osobne vo Vienna Gate na Kopčianskej 8, v Bratislave od 6. do 9. septembra 2021 v čase od 14,00 do 18,00 hod., mailom: skola@elledanse.sk, alebo telefonicky: 0905 144 580. Viac informácií a rozvrh nájdete na web stránke: www.elledanse.sk.

Podobné články