Prečo by malo ísť moje dieťa do DENNÉHO TÁBORA?

Thumbnail
Kategórie:

Posledný júnový deň naposledy zazvoní zvonec a brány škôl sa na dva mesiace zatvoria.

Zatiaľčo deti sa tohto momentu nevedia dočkať, väčšina rodičov má hlavu v smútku z toho, ako svojim ratolestiam vyplniť dlhý prázdninový čas. Možností je hneď niekoľko. Na týždeň k starým rodičom, potom zas k tete, na rodinný výlet po Slovensku, dovolenka pri mori. No nech počítate akokoľvek, stále vám niekoľko voľných dní ostáva. Na rad prichádza riešenie v podobe detského tábora. To ale znamená, že sa s vami dieťa bude musieť na nejaký čas rozlúčiť. Alebo to tak nie je vždy?

Denné tábory

Väčšine z nás si pri pomyslení na detský tábor predstaví miesto, kde si dieťa so sebou berie obrovský kufor plný nevyhnutných vecí a rozlúči sa s rodičmi minimálne na týždeň. Množstvo organizácií však už ponúka širokú škálu denných táborov, ktoré fungujú trochu inak ako tie viacdňové. Svoje dieťa ráno privediete, na mieste ho čaká zaujímavý program a podvečer je opäť čas si ho vyzdvihnúť, aby noc strávilo doma. Takéto tábory ponúkajú obrovské množstvo výhod.

Minimálny stres z odlúčenia

Letný tábor je časom spoznávania nových miest a kamarátov. V niektorých prípadoch je však aj časom plným sĺz a častých telefonátov domov. Takémuto stresu sa môžete vyhnúť, ak dieťa zaradíte do denného tábora. Ráno sa s vami rozlúči s istotou, že sa poň poobede vrátite.

Príprava na dlhodobý tábor

Na každú zmenu v živote si potrebujeme zvyknúť. Inak tomu nie je ani pri dlhšom odlúčení detí od rodičov. Po tom ako dieťa zvládne denný tábor, by na ďalší rok malo byť lepšie pripravené na dlhodobejší pobyt. Aj pri tomto procese je nevyhnutné dieťa pripravovať a pravidelne ho ubezpečovať o tom, že nech je kdekoľvek, vrátite sa poň vždy vo vopred dohodnutý čas.

Oddych od elektronických prístrojov

Elektronika sa stala neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Nie je žiadnou novinkou, že ju pravidelne používajú už aj tí najmenší. Až polovicu ich voľného času  tvorí hranie sa na tablete či telefóne. V dennom tábore na ne deti ľahko zabudnú, keďže na takéto aktivity im v dennom programe neostane čas. Mobilné zariadenia môžu pokojne nechať doma, keďže sú celý deň pod dozorom animátorov. V dennom tábore nie je nevyhnutné, aby vám dieťa telefonovalo,  keďže vám môže svoj zaujímavý deň zreferovať po príchode domov.

Plánujte s dostatočným predstihom

A na záver jedna dôležitá rada. Výber vhodného denného tábora je nesmierne dôležitý. Aj napriek tomu, že ponuka je naozaj široká, môže sa vám stať, že tábor, o ktorý bude mať vaše dieťa záujem už bude obsadený. V takom prípade sa môžete dostať do situácie, že sa malý športovec dostane do astronomického tábora a plánovaný  tábor  preňho nebude vysnívaným zážitkom.

Podobné články