PREČO a AKO sa jazykovo vzdelávať?

Thumbnail
Kategórie:

Prečo sa učiť jazyky je na prvý pohľad jednoduchá otázka, odpoveď však nie je len jedna, je ich celý zástup!

Každý, kto sa naučil cudzí jazyk, môže potvrdiť, že to stálo za to. Znalosť cudzieho jazyka obohatí váš život, dodá mu to správne korenie. Preto pre vás máme pár dôvodov, prečo by mala byť výučba cudzieho jazyka na vašom bucket liste, resp. v repertoári. (Hľa, angličtinári spoznajú výraz bucket list a francúzštinári chápu pôvod slova repertoár.)

Učenie sa jazyka je zábava. Ak nostalgicky spomínate na detstvo plné hier, môžete ho mať späť. Začnite sa učiť jazyk, lebo učenie sa jazyka je hra – hra s novými slovami, skladačkami, s ktorými môžu tráviť čas deti i dospelí. Hra pre jedného samouka s učebnicou alebo hra pre skupinu hráčov, hra so stiahnutou aplikáciou v mobile, hra s ceruzkou na papieri, hra kde zbierate body, hra pri ktorej chodíte po svete a zbierate slovíčka, ktoré vám chýbajú do zbierky, napínavá hra v zahraničí, keď sa pokúšate dohovoriť s miestnymi a hra na jazykových kurzoch, kde si pokecáte s ostatnými študentmi a lektorom.

Učenie sa čohokoľvek je vždy výborný krok, a to v akomkoľvek veku. S každým novým naučeným slovíčkom rastie Vaša sebadôvera a túžba naučiť sa viac. Dohovorte sa jednoduchšie na dovolenke v zahraničí, alebo spoznajte bližšie zahraničných turistov na Slovensku.

Učením si okrem iného neustále precvičujete mozog! Dvojjazyčnosť je skvelý spôsob, ako trénovať mozog, neustále Vás drží v kondícií, a vďaka cudziemu jazyku máte dostupné množstvo informácií, ktoré po slovensky nikde nenájdete. NETFLIX, či HBO ponúkajú množstvo filmov, seriálov či dokumentov, avšak bez slovenských tituliek. Americký aj britský TIMES môžete čítať aj online na internete, avšak zase iba v cudzom jazyku.  Množstvo kníh svetovej literatúry už nenájdete po slovensky ani po česky.

Celý svet nových informácií je zrazu dostupnejší – pre vás aj pre vaše deti. Učenie sa angličtiny, francúzštiny, nemčiny, španielčiny a iných jazykov vám priblíži nové oblasti záujmu, pomôže kriticky myslieť a rozšíri názory i obzory. Prečo sa obrať o túto možnosť, ak ju máte na dosah? Nie nadarmo sa hovorí, koľkými jazykmi hovoríš, toľkokrát si človekom.

Už vieme prečo, otázkou ostáva ako. No predsa tak, aby učenie bolo zábavné a efektívne! Je na vás, či si viete nájsť systém a motiváciu sami alebo potrebujete na to vedenie skúsených lektorov, vysvetlenie zložitých gramatických javov, kolektív či podporu. Jazyk sa nenaučíte za 30 ani 60 dní, ale každý rád vidí svoj vlastný rast v porozumení, v čítaní, v počúvaní a v neposlednom rade v rozprávaní. Učte sa s chuťou, lepšie a efektívnejšie ako za vašich žiackych čias. Dnes už viete aké plody prináša znalosť jazykov. Doprajte ich sebe aj svojim deťom.

KRUZKYPREDETI.SK

Wattsenglish – Kurzy angličtiny pre školákov sú výnimočné. Vďaka metóde Wattsenglish a špecializovaným zahraničným a slovenským lektorom učíme deti prirodzene reagovať na angličtinu a odbúravať bariéru komunikovať v cudzom jazyku. Navyše, obsah našich lekcií nadväzuje na učivo preberané na hodinách v školách, deti teda napredujú rýchlejšie!

Deutsch is easy – krúžok postavený na metodike Kikus. Je to metóda výučby jazykov postavená na vedeckom základe, zameraná predovšetkým na hry. KIKUS je najvhodnejší pre výučbu detí vo veku od 3 do 10 rokov. Zameriava sa hlavne na výučbu ústneho jazyka vrátane slovnej zásoby, gramatiky a spoločensko-jazykových komunikačných vzorov. Počas výučby deti pracujú s tematickými pracovnými listami. Na opakovanie jednotlivých tém sa používajú obrázkové karty, ktoré sú veľmi obľúbené, keďže na základe vizualizácie sú deti v predškolskom veku schopné zapamätať si učivo.

Jazyková škola La Cité

Kurz francúzštiny pre škôlkárov (4 – 6 rokov) – Chcete, aby sa váš škôlkár hravou formou zoznámil s francúzštinou? Prihláste ho na krúžok francúzštiny, kde sa nielen zabaví, ale aj naučí základné pozdravy, farby, zvieratá a mnohé iné po francúzsky! V kurze maximálne 5 detí.

Cena: 119 EUR/dieťa od 17.9.2018 1x týždenne na 12 týždňov (možnosť nahradiť si 2 hodiny v prípade choroby)

Kurz francúzštiny pre školákov (8 – 11 rokov) – Chcete vášmu školákovi pridať užitočný jazyk? U nás ho máte mať – prihláste ju/ho na pútavé hodiny francúzštiny, kde sa naučí solídne základy jazyka, naučíme sa čítať po francúzsky, hrať spoločenské hry vo francúzskom jazyku a mnoho iného. V kurze maximálne 5 detí.

Cena: 119 EUR/dieťa od 18.9.2018 1 x týždenne na 12 týždňov (možnosť nahradiť si 2 hodiny v prípade choroby)

Kurz pre rodičov s deťmi do 1.5 roka úrovne A1/A2/B1 – Ste na materskej a rodičovskej dovolenke a chcete vyjsť zo stereotypu? Prihláste sa na francúzštinu, kde nemusíte hľadať opatrovanie pre vaše bábätko. Vzdelávajte sa a začnite sa učiť jazyk v priateľskom a uvoľnenom duchu a Vaše dieťa sa môže popri vás hrať s dostupnými hračkami alebo spať alebo zapájať sa do hodiny. Maximálne 4 dvojice.

Cena: 108 EUR/dvojicu rodič + dieťa od 17-18.9.2018 1x týždenne na 12 týždňov (možnosť si nahradiť 2 hodiny v prípade choroby)

Miesto konania všetkých kurzov: Vajnorská 1, 83103 Bratislava vo výškovej budove Istropolisu

Helen Doron English: keď je angličtina pre deti zábavou

Kurzy angličtiny Helen Doron English sú pre deti vo veku už od 3 mesiacov až do 19 rokov. Obľúbená a vyhľadávaná výučba zábavnou formou sa koná na 44 miestach Slovenska, o jej efektivite a výsledkoch hovoria aj vyše 3 milióny študentov z celého sveta. Tú geograficky najvhodnejšiu pobočku pre seba a svojho drobca nájdete na webe HelenDoron.sk.

Angličtina pre deti HDE prináša overené pozitívne výsledky už viac ako 30 rokov a funguje v 35 krajinách sveta, na Slovensko ju v roku 2005 priniesla jazyková expertka Katalin Deák. Doplnkom konceptu k jednej hodine štúdia týždenne počas celého školského roka sú rôzne pomôcky, aplikácie a príbehy detských hrdinov, ktoré podporujú osvojovanie poznatkov, obohacujú predstavivosť a stimulujú napredovanie aj mimo samotných lekcií. Výučbu realizujú výhradne certifikovaní lektori.

Prioritou je angličtina hrou, ktorá je pritom skutočne efektívna a funguje. Kurzy sú určené pre deti všetkých vekových kategórií, pre školákov sú však mimoriadne vhodné vďaka tomu, že môžu získať certifikát Cambridge English. Presvedčiť sa o tom môžete na ukážkových hodinách zadarmo.

cover 26.8_

Vzdelávacie centrum BiLingvi

Naštartujte úspešný život vášho dieťaťa. Zabezpečte mu v škole dobré známky. Rozvíjajte jeho verbálne schopnosti a pomôžte mu nájsť si kamarátov. Ako na to? Vzdelávacie centrum BiLingvi poskytuje hodiny angličtiny pre skupiny detí vo vekových kategóriách od 2 do 14 rokov. Učíme sa prostredníctvom overenej, hravej a celosvetovo obľúbenej LCF Clubs metódy, ktorú si vďaka hrám, zábavným prvkom a živosti obľúbi určite aj vaše dieťa.

Miesto konania: Ferka Urbánka 16 v Trnave a Blagoevova 28 v Bratislave – Petržalke
Cena: 29eur/ mesiac + 39eur/ rok – registračný poplatok , ktorý zahŕňa učebné materiály

Podobné články