Prečítajte deťom super knižku Dajte pozor na leva!

Thumbnail
Kategórie:

Nová knižka Dajte pozor na leva! je nové, prepracované vydanie obľúbenej detskej knižky, ktorú už dnes ťažko niekde zoženiete.

V ďalekej tajomnej africkej džungli žil lev Toľabun. Bol to zlý a so všetkým nespokojný lev. Keď svietilo slnko, reval, lebo mu bolo teplo, keď sa zvečerilo, hneval sa, že mu je chladno, keď mal prázdny žalúdok, reval od hladu, a keď sa naobedoval, reval, že je už najedený. Celý svet ho rozčuľoval – stromy, rieka, vtáčiky, mesiac i zvieratá. Až v jeden krásny deň…

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/47978327/dajte-pozor-na-leva.jpg

 

 

Ale nepredbiehajme. Nová knižka Dajte pozor na leva! je nové, prepracované vydanie obľúbenej detskej knižky, ktorú už dnes ťažko niekde zoženiete. Je to vtipná rozprávka o levovi, ktorý sa na balóne dostal z Afriky až do našich lesov.
Keďže má chuť na čerstvé mäsko, dá sa dohromady so zlým vlkom.
Obaja zbojníci však majú smolu, lebo…

 

Nuž, ostatné sa deti dozvedia z veselej knižky Dajte pozor na leva!, na ktorej sa zasmejú aj dospelí… A aby sme vás ešte trošku navnadili, tu je ďalší úryvok z tejto novinky:

 

Učenec Burtius precestoval už takmer celú zemeguľu a teraz priletel na vzdušnom motorovom balóne do Afriky, aby preskúmal aj tú. Priviazal balón o akýsi peň, schytil dva námornícke a tri obyčajné ďalekohľady, termosku s kávou a zápisník, a horiac túžbou čo najskôr niečo preskúmať alebo dačo dôležité objaviť, vydal sa na pochod džungľou.
Nepochybne to bol najvýznamnejší bádateľ všetkých čias a krajín.

Pri tomto dôležitom bádaní Burtius vyhladol a veľmi sa unavil. A tak si rozprestrel na zemi obrúsok z batoha, v ktorom nosieval to najpotrebnejšie, čiže jedlo, vytiahol piroh plnený mäsom a chystal sa jesť. Len čo si poriadne zahryzol, jeho pozornosť upútalo akési obrovské zviera. Vynorilo sa spoza kríkov, uprelo žiadostivý pohľad na Burtiusov piroh a začalo sa približovať.
– Ech nie, nie! – zvolal významný učenec, ktorému hneď svitlo, čo má zver za lubom, a schoval ruku s pirohom za chrbát. – Aj ja som hladný!
Druhou rukou otvoril svoj denník a už si chcel zapísať objav číslo štyri: V Afrike žije obrovské zviera so štyrmi labami, dlhým chvostom a s chamtivými očami – ale nestihol. Bezočivý a krvilačný Toľabun – bol to, pravdaže, on – divo zreval a vrhol sa vpred.
Od toho strašného revu stratil učenec vedomie, spadol na obrus a preležal tam s pirohom stisnutým v ruke tri hodiny a štrnásť minút. Nevychovaný, pažravý Toľabun pribehol k batohu a v okamihu zmastil všetko, čo v ňom bolo.

A nebolo tam toho málo: osem pirohov s mäsom, sedem lekvárových pampúchov, štyridsať dekagramov cukríkov s názvom Figa borová!, škatuľa bonbónov a tri jablká. Ako vidíte, osud netreba pokúšať, myslím tým názov cukríkov. Lenže nie o tých je reč. Zásoby do batoha uložila Burtiusova starostlivá mamka a tá práve teraz premýšľala, kde asi sa jej synáčik nachádza, a potichu plakala. Veď ktorá mamka nemyslí stále na svoje dieťa?
Lev pohltal, čo bolo v batohu, a vrhol sa k vzdušnému balónu. A aby ste vedeli, vzdušné balóny majú naspodku pripevnený veľký kôš, aby cestovatelia mali kde sedieť, uložiť si konzervy, vrecia s pieskom a fľaše s plynom na lietanie.
Lev teda vliezol do koša, lebo si myslel, že tam nájde ešte niečo pod zub, zrazu však pocítil, ako mu slabnú laby, krúti sa hlava… Nechápal, čo sa to robí, hlasno zreval, ale v tej chvíli ťažko dopadol na dno koša a stíchol.


Chcete vedieť, ako to pokračovalo? Dozviete sa v novej knižke Dajte pozor na leva!

Podobné články