Pravidlá efektívneho riadenia detí

Thumbnail
Kategórie:

čo keby sa vaše deti (áno, tie, ktoré práve skáču po posteliach, trieskajú dverami, trúsia cereálie po dlážke, hádajú sa, fňukajú, vrieskajú, bijú alebo sa inak pokúšajú navzájom prizabiť) čo keby sa začali správať slušne?

Je matkou štyroch detí, z toho jedného nevlastného a jedného s Downovým syndrómom. V ťažkej chvíli náhodou vzala do ruky dielo talianskeho politika, historika a spisovateľa zo 16. storočia Niccola Machiavelliho Knieža. Autor v ňom predkladá návod, ako riadiť štát a „poddaných“. A Suzanne zišlo na um použiť Machiavelliho odporúčania na rodinu a deti, a pustila sa do malého experimentu.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/53770393/machiavelli-radi-mamam.jpg

 

Takže základná otázka znie – čo keby sa vaše deti (áno, tie, ktoré práve skáču po posteliach, trieskajú dverami, trúsia cereálie po dlážke, hádajú sa, fňukajú, vrieskajú, bijú alebo sa inak pokúšajú navzájom prizabiť) čo keby sa začali správať slušne?

Takúto možnosť ponúka Suzanne Evansová zúfalým matkám na základe vlastných skúseností v knihe Machiavelli radí mamám.

Vytvorila nový prístup, ktorý ukazuje, ako posilniť svoju rodičovskú pozíciu, ako si tú moc udržať a využívať ju na pomoc svojim deťom:

–        aby boli sebavedomejšie a mali pocit, že samy rozhodujú o svojom živote

–        aby dôsledne poslúchali vaše príkazy

–        aby vedeli oceniť hodnotu peňazí a usilovnej práce

–        aby sa zbavili zlozvykov, ako je odvrávanie a odkladanie povinností

–        aby si s radosťou robili domáce úlohy

–        aby bojovali proti nude tvorivosťou a fantáziou

 

„Aj ja som si myslela, že je to rozprávka. Až kým som nevyskúšala nápady načrtnuté v tejto knihe, na ktoré som natrafila viac-menej náhodou v päťsto rokov starom diele,“ teší sa S.Evansová, autorka novinky Machiavelli radí mamám, bývalá rozvodová právnička a novinárka s doktorátom z dejín. Okrem toho, že publikovala v rôznych amerických novinách a časopisoch, vydala historickú publikáciu o holokauste, píše pre History Channel a je autorkou populárnych blogov o histórii jedla History Chef.

Podobné články