Praktické tipy pre cestovanie s deťmi

Thumbnail
Kategórie:

Cestovanie s deťmi patrí pre rodičov medzi pomerne veľké výzvy. Preto vám prinášame zopár užitočných tipov a rád ako cestovať s deťmi.

Či už máte jedno dieťa alebo viac ratolestí, vždy je potrebné prihliadať na všetky možné detaily a myslieť na všetko. Dôležité je predovšetkým zvoliť správny spôsob cestovania podľa veku dieťatka a tiež aj vzdialenosti. Pri ceste autom máte výhodu, že si môžete zobrať viac vecí, no cestovať budete dlhšie. Pri ceste lietadlom si toho vezmete menej no cesta bude rýchlejšia. Ako cestovať s deťmi?

Balenie ako základ úspešnej dovolenky

Balenie predstavuje základ peknej dovolenky, či už máte deti alebo nie. Pri deťoch je však balenie omnoho ťažšie. Je potrebné zobrať dostatok oblečenia, keďže deti sa mnohokrát cez deň prezliekajú. Taktiež je treba myslieť na rôzne typy počasia, ale tiež aj na spôsoby ako budete dieťa prepravovať, či uspávať. Praktickým doplnkom je napríklad cestovná postieľka. Ak je vaše dieťa naučené zaspávať v postieľke bude to preň stabilný moment na neznámom mieste.

Na prepravu môžete zvoliť kočík alebo nosič. Pre väčšie deti môžete zvoliť aj rôzne odrážadlá alebo kolobežky. Samozrejme závisí aj od množstva priestoru na batožinu. Oblečenie, nosiče a hygienické potreby sú pre dieťa základom. Nezabudnite tiež obľúbené detské talizmany, hračky, či elektroniku bez ktorej nevedia fungovať. Môže vám to uľahčiť kritické momenty, ku ktorým vplyvom únavy často dochádza.

Ako cestovať s deťmi?

Základom cestovania je samozrejme pohodlie. Vždy musíte deťom vybrať pohodlné oblečenie a zamerať sa na ich bezpečie a pohodlie pri ceste. Počas cesty je však nevyhnutné deti zabaviť. Najlepšie je venovať im pozornosť a čas a hrať s nimi rôzne hry. Môžete sa hrať slovné hry alebo zvoliť kartové hry. Pre menšie deti je skvelou voľbou zobrať rôzne knižky, či hračky. Samozrejme s malými deťmi je ideálne cestovať v noci, aby cestu prespali.

Aj elektronika vám môže pomôcť zvládnuť cestu hladko. Prenosný DVD prehrávač, tablet, či slúchadlá môžu deťom pomôcť zabaviť svoju pozornosť. Pri ceste nezabúdajte dodržiavať pitný režim. Neodmysliteľnou súčasťou cestovania s deťmi je aj cestovné poistenie. Tiež by ste nemali zabudnúť na dostatok jedla, aby ste sa vyhli nervozite z hladu.

Podobné články