Pozvete nás na ihrisko?

Thumbnail
Kategórie:

Tie najlepšie ihriská z celého Slovenska na jednom mieste.

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/23885219/cover-page.jpg

 

Aj na to vaše? Povedzte nám o ňom na novej stránke www.naihrisko.sk. Pomocou tejto stránky môžete aj vy prispieť k tomu, aby sa ďalší rodičia dozvedeli o vašom peknom ihrisku. Ale tiež aby sme spolu sledovali ihriská, ktoré je potrebné opraviť, či prebudovať ich od základu, aby tie zlé a nebezpečné postupne celkom zanikli. Žiaľ, takých je stále väčšina. Aj preto vznikla táto stránka.

 

Prirodzených priestorov pre hru detí „pred domom, za domom“, možnosť vybehnúť na lúku či do blízkeho lesa, ako to bolo ešte pred pár desaťročiami, zúfalo ubúda. Najmä deti z miest a nových obytných zón rodinných domov takúto možnosť nemajú takmer vôbec. Ihriská, ako ich poznáme z minulosti, s hojdačkou, pieskoviskom a jednou šmykľavkou sú aj preto dávno nedostatočné. Deti majú stále menej možností na prirodzené telesné aktivity, o to sú zraniteľnejšie, keď sa im taká možnosť naskytne. Deti, najmä malé, v zápale hry nedokážu odhadnúť a predvídať prípadné nebezpečenstvo. Aj to je dôvod, prečo na bezpečne budovaný priestor treba dbať a dodržiavať všetky zásady, na ktoré pamätajú dnešné normy.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/23885219/deti.png

 

Hrať sa spolu s ostatnými chcú aj deti s hendikepom. Pri tvorbe ihrísk myslíme aj na ne. Pri hre sa najskôr naučia správne komunikovať a spolupracovať s okolím, zdravé deti sa pri spoločnej hre najlepšie naučia rešpektovať ich zdravotné obmedzenie a zapojiť ich do spoločnej hry. Je to veľký vklad pre zdravý a tolerantný prístup k životu všetkých detí.

 

Autorom projektu www.naihrisko.sk je občianske združenie Naše Dvory 2015. Partnermi projektu sú mestá a obce, materské centrá aj súkromné spoločnosti, ktorým záleží na bezpečnosti detí a tiež inštitúcie a organizácie, ktoré bezpečnosť detí na ihriskách môžu reálne ovplyvniť. Partnerom sa môže stať každý, komu na bezpečnosti detí záleží tak, ako nám.

 

Hlavným partnerom ste ale vy, návštevníci detských ihrísk a stránky www.naihrisko.sk, ktorí sa na tvorbe katalógu môžete aktívne podieľať. Zapojte sa a pomôžte nám dosiahnuť náš hlavný cieľ – bezpečné a inšpiratívne miesta pre hru našich detí na celom Slovensku.

Podobné články