Poznáte tajomstvo sôch v Eurovea?

Thumbnail
Kategórie:

Sochy v Eurovea majú každá svoj príbeh, meno a charakter a ku všetkým sa viaže rozprávka „6 bielych myší“.

Umelecké sochy od známeho anglického umelca Colina Spoffortha už 3 roky skrášľujú priestory modernej mestskej štvrte Eurovea a tešia sa veľkému záujmu návštevníkov i okoloidúcich, ktorí sa s nimi s obľubou fotografujú. Colinove diela sú napríklad významnou dominantou mesta Manchester.

Sochy v Eurovea majú každá svoj príbeh, meno a charakter a ku všetkým sa viaže rozprávka „6 bielych myší“, ktorú napísala Colinova manželka. Sochy s dušou a príbehom je to, čo Eurovea prináša ako nový umelecký prvok pre všetkých jej návštevníkov. Príď a objav 6 kúzelných bielych myší v Eurovea.

6 BIELYCH MYŠÍ…

„V malej dedine, za veľkou riekou, v tieni hradu, hrozné veci sa dejú.
Chamtivý kráľ a jeho rozmaznaná dcéra sa chystajú vyhnať z kráľovstva všetky myši, keď sa im zrazu postavia do cesty kúzelní umelci, dve deti a šesť bielych myší.
Tento krásny príbeh hovorí o chamtivosti, viere a skutočnom priateľstve, statočnosti a láske. Spolu s ním k nám prichádzajú smelí záchrancovia, kúzelné predstavenie a hrdinský záver – to všetko je príbeh o 6 bielych myšiach.“

Vyber sa aj ty po stopách artistov a nájdi myšky, ktoré ukrývajú. Cirkusanti musia ukrývať myši pred vojakmi chamtivého kráľa, takže ich len tak ľahko nenájdeš. Musíš ich prehľadať od hlavy po päty, kým ich uvidíš.

 

 

 

 

 

 

Podobné články