Poznajú vaše deti Pippi Dlhú pančuchu?

Thumbnail
Kategórie:

Pippi Dlhá pančucha patrí medzi obľúbenú klasiku, aj preto na Slovensku vychádzajú príbehy silného dievčatka v nových vydaniach. Naposledy tiež krásne ilustrova

Do vily Vilôčky, čo susedí s domom Tommyho a Anniky, sa nasťahuje najsilnejšie dievčatko na svete – Pippi Dlhá pančucha – s Pánom Nilssonom a koňom.
To už dobre poznáte, však?
Pippi nemá rodičov, ktorí by jej niečo prikazovali či zakazovali, preto si vždy robí presne to, čo sa jej zachce. Spolu s novými kamarátmi zažíva veselé dobrodružstvá: stávajú sa „vecohľadačmi“, zájdu do cirkusu, pečú, upratujú, lapajú zlodejov, no predovšetkým sa veselo zabávajú!
Knižka Poznáš Pippi Dlhú Pančuchu je určená deťom od 5 rokov, ktoré sa len zoznamujú so slávnou knižnou i filmovou hrdinkou.

Pippi Dlhá pančucha patrí medzi obľúbenú klasiku, aj preto na Slovensku vychádzajú príbehy silného dievčatka v nových vydaniach. Naposledy tiež krásne ilustrovaná Pippi s kamarátmi na úteku.

Tommy a Annika – najlepší kamaráti Pippi – sa rozhodnú ujsť z domu, lebo sa im nechce pomáhať rodičom v záhrade. Pippi prisľúbi ich mamke, že sa o nich postará. Tu sa začína veselý dobrodružný príbeh, no všetko sa zmení v okamihu, keď kamarátov zastihne hrozná búrka. Traja utečenci sa pri putovaní zoznámia s Konradom a jeho zázračným lepidlom, zachránia Pisseho-Nisseho pred rozzúreným býkom, polietajú si v aute, odvezú sa vlakom, plavia sa v sude a spoznávajú ľudí aj svet. Napokon pochopia, že najlepšie je predsa len doma.

Kniha Pippi s kamarátmi na úteku má 7 kapitol, začíname vo vile Vilôčke, ideme na lesné jahodovisko, zažijeme plavbu v sude, zachránime sa pred býkom, vychutnáme si dobrodružstvo v oblakoch a v poslednej kapitole si vyskúšame povrazolezectvo.
Kniha je koncipovaná skôr ako komiks, veľké celostranové ilustrácie a v bublinách, či rámčekoch menšie texty.

Astrid Lindgrenová je najslávnejšia švédska autorka, ktorá napísala 75 kníh, ktoré boli preložené do viac ako 100 jazykov. Každý rok vychádzajú jej knihy, za ktoré získala nespočetné množstvo ocenení, nanovo po celom svete. Vo Švédsku sa počas svojho života veľmi aktívne zapájala do verejného života a angažovala sa napríklad v oblasti ochrany práv zvierat. Viac ako 24 rokov pracovala ako redaktorka literatúry pre deti a vydavateľstvo, kde sa venovala detským titulom, sa stalo veľmi úspešným.

 

Podobné články