Pomôžte deťom vstúpiť do sveta jazykov

Thumbnail
Kategórie:

Krásny detský obrázkový slovník anglicko-slovenský – viac ako tisíc slovíčok, zaujímavé témy, pútavé obrázky a zaručený úspech vďaka Oxfordu:-)

Konkrétne angličtiny. Práve vyšla skvelá kniha plná užitočných slov a zaujímavých informácií. Spojenie slovíčka s obrázkom pomáha deťom ľahšie si zapamätať nové slovo – v knihe Oxford. Detský obrázkový slovník ich nájdete vyše tisíc z rôznych oblastí života od športu, cez voľný čas, zvieratká, životné prostredie až po vesmír.

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/86037133/oxford.jpg

 

Ideálna kniha pre malých školákov, ktorí si môžu nenásilne rozširovať slovnú zásobu, upevňovať už naučené, ale je to kniha vhodná aj pre predškolákov, ktorí ešte nevedia čítať, no vďaka obrázkom porozumejú.

Kniha má 10 tém a v rámci nich rôzne podtémy, napríklad v časti Ľudia a príbytky sú strany o ľudskom tele, rodine a priateľoch, o zmysloch a pocitoch, ale aj množstvo predmetov, ktoré sa nachádzajú v našich domácnostiach.

V druhej téme Strava a oblečenie nechýbajú drinks (nápoje) ako tea a milk, all sorts of food, čiže rozličné druhy jedál. Krásne ilustrácie (až takmer fotky) mäsových guliek, kuraťa, sendviču alebo polievky vám možno narobia chúťky:)V tejto časti nájdu deti aj ovocie, zeleninu a oblečenie na každý deň.

 

Kniha Oxford. Detský obrázkový slovník je nádherne ilustrovaná, prehľadne rozčlenená podľa farebných okrajov stránok.  Na každej strane sú živé obrazy, scenérie alebo schémy s legendou. Potrebné slovo sa teda dá nájsť rýchlo a dieťa popritom objaví aj veľa ďalších. Pred každou témou nechýba úvod v oboch jazykoch, ktorý poskytne viac informácií o danej téme a na konci je samozrejmosťou register v angličtine i slovenčine.

Dve úvodné strany obsahujú výslovnosť a zopár rád, ako sa učiť angličtinu, načo sú nám členy a ako sa tvorí množné číslo. Na konci knihy si môžu deti preskúšať počítanie, určovanie hodín, ročné obdobia a farby.

Viac kníh pre menšie i väčšie deti nájdete v internetovom kníhkupectve www.BUX.sk.

Podobné články