Pokračujú Detektívi v čase

Thumbnail
Kategórie:

Vynikajúca detektívna séria pre deti od 9 rokov.

Bystrý Julián, drzá Kim, fyzicky zdatný Leon a tajuplná egyptská mačka Kija sú štyria kamaráti, ktorých spája spoločné tajomstvo. Vlastnia kľúč od starej knižnice benediktínskeho kláštora svätého Bartolomeja. V tejto knižnici sa ukrýva miestnosť zvaná Tempus, ktorá umožňuje cestovať do minulosti. Tempus pulzuje v rytme času a ukrýva tisícky dverí, vždy jedny pre jeden rok svetových dejín.

Veľmi úspešná a obľúbená séria Detektívi v čase pokračuje dvomi novinkami – Zázračný meč Vikingov a Richard Levie srdce.

Prvá výprava v čase viedla našich kamarátov do Egypta z čias faraónov, kde sa k nim pridala mačka Kija. Priatelia sa vždy vydajú na cestu v čase, keď ich zaujme nejaké historické obdobie, alebo keď tušia, že sa v minulosti odohral záhadný zločin. Tempus dokáže kohokoľvek premiestniť v čase, ale takisto aj preniesť späť. Stačí sa vrátiť presne na miesto, na ktorom človek pristál. Jedine odtiaľ sa dá cestovať domov, do súčasnosti. Hoci výlety v čase zvyknú trvať aj niekoľko dní, v prítomnosti za ten čas neprejde ani len sekunda – a tak nikto nepostrehne, že sa malí detektívi zase vydali na tajomnú cestu storočiami…

Zázračný meč Vikingov nás zavedie do severnej Európy v roku 965. Zelená krajina Hedeby sľubuje bohatstvo pre všetkých. Detektívi v čase sa pomocou Tempusu prepravia do vikinskej osady Hedeby, ktorej obyvatelia čelia záhadným útokom. Sú ich dračie lode naozaj ohrozované mýtickými bytosťami, ako sú elfovia a trolovia? Vikinský vodca, Erik Červený získa zázračný meč boha Odina, aby ochránil a povzniesol svoj ľud. Je v moci zázračného meča ochrániť svojho majiteľa alebo ho naopak strhne do nebezpečenstva?

Richard Levie srdce. Julián, Kim a Leon sa s tajuplnou mačkou Kijou vďaka zázračnému Tempusu ocitnú v roku 1194 nášho letopočtu. Anglický kráľ Richard Levie srdce sa práve vracia domov z križiackej výpravy do Svätej zeme, keď skupinu rytierov odrazu prepadnú a kráľovi protivníci ho uväznia v nedobytnom hrade Trifels. Za jeho oslobodenie žiadajú stotisíc strieborných mariek. Dorazí výkupné z Anglicka alebo sa po ceste stratí? Naši traja odvážni kamaráti sa znova podujmú na veľmi nebezpečné poslanie.

Autor Fabian Lenk je jeden z najúspešnejších nemeckých autorov pre deti. Zo svojich kníh predal vyše 3 milióny kusov a len zo série Detektívi v čase sa v samotnom Nemecku predalo viac ako 700.000 výtlačkov.

Podobné články