Spoločenská hra Odvážni objavitelia je inšpirovaná teóriou vývojovej motoriky, princípmi storytellingu a tvorivej dynamiky.
Počuli ste už o vývojovej motorike? Vývojová motorika podľa Veronicy Sherborne má dva základné ciele. Povedomie o sebe samom, ktoré sa buduje cez pohyb, dotyk a fyzický kontakt. Pomáha sa tak deťom budovať sebavedomie na fyzickej aj emocionálnej úrovni.
Druhým cieľom je povedomie o ostatných, kedy deti začínajú interagovať s osobami okolo seba. Budujú si tak vzájomnú dôveru, pozitívne vzťahy a tvorivosť.
Toto všetko prebieha v metóde vývojovej motoriky úplne prirodzene, nenásilne a formou pohybovej hry.
Páčia sa vám jej princípy a chceli by ste si ich skúsiť s deťmi v praxi?
Dobrá správa!
Na Slovensku vzniká spoločenská hra Odvážni Objavitelia. A všetci tak máme možnosť pomôcť jej dostať sa na svetlo sveta podporením v crowdfundingovej kampani.
Spoločenská hra Odvážni Objavitelia od slovenského tímu CARD BARDS
Ide o pohybovú spoločenskú hru, ktorá spája deti a rodičov a je vhodná pre rodinné tímy s deťmi od 3 rokov.
Odvážni Objavitelia nadväzujú na filozofiu vývojovej motoriky, ktorú dopĺňajú o princípy storytellingu a tvorivej dramatiky.
Vďaka tejto kombinácii hráči prežijú rodinné epické dobrodružstvo. Objavia Tropickú Džungľu, premenia sa na gorily, kraby, či lemury, zapadnú do bahna, odvalia obrie kamene a zatancujú si s domorodcami. Vstúpia do fantastického sveta detí a vybudujú ten najlepší rodinný tím.
Hra prebieha na zemi a obsahuje veľkú dobrodružnú mapu, ktorá funguje ako herný plán. Taktiež 17 ilustrovaných akčných kariet s jednotlivými dobrodružstvami, ktoré sa na mapu vykladajú a objaviteľský príbehovník – knižku, kde sa nachádzajú tri vzorové rozprávky, podľa ktorých je možné celú hru viesť.
Po otočení karty a prečítaní príbehu si rodinný tím dobrodružstvo zahrá. Premenia sa na zvieratá z džungle, odvalia padnuté stromy, dajú si navzájom masáž chodidiel a mnohé ďalšie aktivity.
Okrem zamerania na ľudský dotyk a hravý pohyb “Odvážni Objavitelia” pracujú aj s príbehom a jeho aktívnym dotváraním fantáziou rodičov a detí.
Hra funguje aj v prípade väčších skupín detí, využiť sa preto dá tiež v školách a škôlkach, prakticky všade kde sú deti od 3 do 12 rokov.
Druhou možnosťou, ako sa zoznámiť s vývojovou motorikou, je knižka Matějova Akrobacie.
Dúfajme teda, že sa hre na portáli StartLab.sk podarí dosiahnúť svoje ciele.
Projekt môžete sledovať aj na Facebooku a Instagrame pod názvom CardBards.