Zbojníci na salaši Priehyba

Adresa Jasná Nízke Tatry, Priehyba, Email info@jasna.sk Telefón +421907886644 Web www.jasna.sk

Zbojníci na salaši Priehyba sú tu opäť, a to v sobotu 13. júla! Môžete sa tešiť na hlavnú hviezdu programu, kapelu HRDZA!

Pripravíme pre Vás skvelý rodinný program plný zábavy, ľudových tradícií s Liptovskými zbojníkmi, hudobno-vzdelávacím projektom HOPI a množstvom ľudových umelcov a detských animácií. Programom bude sprevádzať Liptovský zbojník Miroslav Kasprzyk.
Liptovskí zbojníci predvedú školu plieskania bičom, zbojnícku pasovačku, zbojnícky trojboj, visenie na háku a tiež zbojnícky fotopoint.
Na najvyššie položenom salaši na Slovensku – salaši Priehyba sa dozviete všetko, čo vás zaujíma o ovčiarstve a najmä o tradičnom slovenskom plemene ovečiek Valašiek.

Okrem Zbojníkov vás na Priehybe pozývame vyskúšať našu novinku – Guľôčkovú hru, ktorá prinesie zábavu celej rodine a navyše vám guľôčka, zakúpená vo Funibare a v klientských centrách na Bielej púti a Krupovej ostane ako suvenír. Taktiež sme si pre vás tento rok pripravili Dobrodružný denník ovečky Valašky, ktorý vaše detičky zabaví a precvičí ich zmýšľanie. Zároveň vás budú na salaši Priehyba opäť čakať ovečky, psy a samozrejme účinkujúci. Pokračovaním pohodlnou bezbariérovou lanovkou na Chopok, ktorá je vhodná aj pre rodiny cestujúcimi s kočíkom, či starými rodičmi, uvidíte nádherné vrcholky Nízkych Tatier aj bez fyzickej námahy. Cestou dole vás na Bielej púti bude očakávať fun centrum pre detičky s atrakciami ako tubing, 2 druhy trampolín a mnoho ďalšieho.

Každé dieťa, ktoré si donesie plyšovú ovečku dostane darček

Príďte navštíviť ovečky valašky do najvyššie položeného salašu na Slovensku na Salaš Priehyba, kde si počas celého dňa môžete pozrieť toto vzácne plemeno. Ide o pôvodný druh oviec, ktorý v minulosti spásal pasienky vo vysokých nadmorských výškach vyše 1400 m n. m., nenáročný na chov, ktorý sa vyznačuje výraznými zahnutými rohmi. Navyše v sobotu 13. júla sa tu uskutoční slávnosť salašníckeho spolku. Toto priateľské stretnutie členov klubu chovateľov pôvodnej Valašky bude sprevádzať program ako strihanie ovečiek a debaty o budúcnosti pôvodnej ovečky Valašky

Zdroj: www.jasna.sk