Výstava plná kociek LEGO®

Adresa Ivanská cesta 16, 821 04 Bratislava Vhodné ČASY:.................................. Pon. a Štvr.: 11:00 – 19:00 hod Pia. a Ned.: 10:00 – 20:00 hod Web www.avion.sk

Fanúšikov fantastickej stavebnice LEGO® pozývame do Bricklandie – do krajiny z kociek LEGO® na jedinečnú výstavu scenérií z reálneho a rozprávkového sveta.

Na čo sa môžete tešiť:

Dominantou je 15 metrový stôl, kde sa týči Eiffelova veža vysoká 150 cm, spolu s dokonalým mestečkom plným originálnych domov a rušným mestským životom hŕby postavičiek. Nechýbajú hasiči a policajti. Jazdia tu vláčiky a vo veselom lunaparku sú horské dráhy a krútia sa kolotoče. Vláčik prechádza Slovenským rajom s vodopádmi a campingom, kde sa ukrýva i dom na strome, prefičí popri farme a ovocnom sade a zastaví v horskej staničke. Nakoniec vyloží náklad v rušnom priemyselnom prekladisku na brehu mora s motorizovaným majákom, kde zakotvili zaoceánske lode.

Figúrky tu hrajú mnoho MINIpríbehov, ktoré môžete hľadať.

Unikátom tejto výstavy je najväčší Betlehem z LEGO® kociek na Slovensku dlhý 4 metre, s Jeruzalemským chrámom a Herodesovým palácom, ktoré boli postavené podľa modelu z Izraelského múzea.

Na výstave je ďalších 19 tématických vitrín: jaskyňa Minecraft, mesto Ninjago, Harry Potter, stredoveké podhradie, western, piráti, romantická zimná dedinka, Santa so sobmi a elfami. Ďalej mestečko Friends, podmorský Atlantis, Ewok Village zo Star Wars, LEGOV Movie, LEGO® TECHNIC® autá a stroje.

Novinky:

Vo veľkej vitríne nájdete scenériu s témou LEGO® Jurského parku a LEGO® Jurského sveta plnú dinosaurov všetkých tvarov a veľkostí vrátane triceratopsa, velociraptorov a tyranosaurov.
Uvidíte štýlové vozidlá, figúrky reálnych filmových hrdinov, kultové budovy, exotickú vegetáciu, laboratóriá, vedecké vybavenie a ešte oveľa viac.
V lunaparku sa zasa vyníma megastavba – horská dráha Veľká osmička, ktorá návštevníkom prináša jazdu cez dve slučky. S výškou 92 cm je to tá najvyššia LEGO® atrakcia v histórii.
Masívnym modelom je 135 cm dlhý TITANIC, ktorý je najväčšou stavebnicou LEGO® vytvorenou v roku 2021.
Nová stavebnicová replika vlaku Rokfortský expres Harryho Pottera v mierke 1:32 odchádza z nástupišťa 9 a trištvrte. Nechýba 20 originálnych figúrok hrdinov filmu, slávne Harryho okuliare, prútik ši výber elixírov.

Herná zóna:

V hernej zóne sú tisíce kociek pripravené na premenu na čokoľvek.

Môžete sa hrať v LEGO® DUPLO® bazéne s viac ako 120 kilami kociek, písať naraz šiestimi farbami kociek na graffiti stenu, skladať mozaiky obľúbených hrdinov, postaviť megastavby zo stoviek FUN BLOKOV či sa voľne kreatívne vyblázniť.

NOVINKOU je LOV KROKODÍLOV na udicu z močiara a BÁBKOVÉ DIVADIELKO, kde si môžu deti i dospelí navzájom zahrať príbeh s vlastnými bábkami z kociek.

SÚŤAŽ: Pripravili sme pre vás i zábavnú hru s odmenou. Kto nájde na výstave 5 figúrok Mimoňov, bude zaradený do súťaže o 3 sety v celkovej hodnote 200 eur.

Otváracie hodiny

Pondelok – Štvrtok: 11:00 – 19:00 hod.
Piatok – Nedeľa: 10:00 – 20:00 hod.

Vstup pre verejnosť je časovo neobmedzený, teda … môžete u nás zostať ako dlho chcete (alebo do zatvorenia!)

Otváracie hodiny pre organizované skupiny

Vstup na 1 hodinu. Prosíme dohodnúť individuálne na tel. č.: 0948 008 300

Cenník

Vstupné 1 osoba: 4,50 € na osobu (dieťa aj dospelý)
Rodinné vstupné 2+1 (2 dospelí + 1 dieťa alebo 1 dospelý + 2 deti): 13,00 €
Rodinné vstupné 2+2 (2 dospelí + 2 deti): 16,00 €
Dieťa naviac – k lístku 2+2: 4,00 €
Dieťa do dovŕšenia dvoch rokov: VSTUP ZDARMA

Osoby ZŤP: VSTUP ZDARMA (doprovod si vstupné platí)

Deti do 10 rokov vstupujú na výstavu iba pod dozorom osoby staršej ako 18 rokov. Nezodpovedáme za deti, ktoré ostanú na výstave a v herni bez dospelej osoby

Zdroj: www.avion.sk