Šmolkovia – magický svet

14:00
14:00
Adresa Hodonínska, 84103 Bratislava Web www.smolkoviabratislava.sk

Veľkolepý dobrodružný park Šmolkovia prichádza do Bratislavy, zažite obľúbené postavičky v novom priestore!

Najpopulárnejšie európske komiksové postavičky Šmolkovia prichádzajú do Bratislavy! Na novom výstavnom mieste Sport Mall Bratislava na Hodonínskej ulici v Lamači si na 4 tisíc štvorcových metroch postavia rovno celú Šmolkovskú dedinu. Malí aj veľkí návštevníci sa môžu tešiť na zábavno-vzdelávací park, kde ich čaká obrovská herňa, skákacie hrady, závodenie na plyšových poníkoch aj dopravné ihrisko. Brány do Šmolkovskej dedinky i zábavného parku sa v novom výstavnom priestore otvárajú už 14. februára 2024 o 14:00.

Roztomilé modré rozprávkové postavičky fascinujú detských i dospelých fanúšikov už 65 rokov. Autor komiksov Peyo nakreslil prvé modré postavičky už v roku 1958, kedy sa objavovali po zahraní na kúzelnú flautu. Pôvodne vedľajšie postavy jeho komiksu si rýchlo získali fanúšikov. V roku 1959 už mali svoj vlastný komiks. Prvý, ešte čiernobiely film vznikol v roku 1965. Naozajstné šmolkovské šialenstvo odštartoval americko-belgický seriál, ktorý na začiatku 80. rokov vysielali takmer všetky televízne stanice sveta. Popularita dobrosrdečných modrých trpaslíkov, ktorí bojujú so zlým čarodejníkom Gargamelom a jeho kocúrom Azraelom, sa preniesla aj do 21. storočia. Podporujú ju úspešné celovečerné filmy aj nové seriály, ktoré využívajú najmodernejšie technológie 3D animácie.

Teraz prichádzajú Šmolkovia priamo za svojimi fanúšikmi. Zábavno-vzdelávací park Šmolkovia – Magický svet prvýkrát prináša svet Šmolkov doslova v nadživotnej veľkosti. Šmolkovia, ktorí sú veľkí ako obyčajné tri jablká postavené na seba, pozývajú deti i dospelých priamo do svojich hubových domčekov, kam sa zmestí celá rodina. Šmolkovský čarovný les ponúka množstvo objavov a interaktívnych dobrodružstiev. Deti zistia, ktorému zo Šmolkov sa najviac podobajú a naučia sa hovoriť šmolkovskou rečou. Ale hlavne sa všetci spoločne a hravou formou dozvedia o tom, ako chrániť nielen samotných Šmolkov, ale aj skutočný les. Spolu s malými Šmolkami tak všetci prežijú napínavé dobrodružstvo a pokúsia sa zachrániť prírodu, kde spoločne uniknú nahnevanému kocúrovi Azraelovi a potom zvíťazia nad zákerným čarodejníkom Gargamelom a jeho strašným strojom. Veľké šmolkovské dobrodružstvo zakončí romantický let na bocianovi, ktorý deti vo virtuálnej realite prenesie do animovaného sveta Šmolkov. To však nie je všetko. O poschodie nižšie na všetkých čaká veľká zábavná zóna s rôznymi atrakciami a interaktívnymi hrami.

Chceli sme urobiť veľké zábavné vzdelávacie centrum, odkiaľ sa vám nebude chcieť odísť. Dedina sa rozprestiera na celom poschodí nového priestoru nákupného centra Sport Mall v bratislavskom Lamači. Veľká Šmolkovská dedina je nádherná a navyše interaktívna. Doslova sa v nej premeníte na Šmolkov a prenesiete sa aspoň na chvíľu do detstva. Naučíte sa rozprávať šmolkovským jazykom či premôžete zlého Gargamela. O poschodie nižšie je priestor venovaný rôznym aktivitám a hrám, aby sa u nás nenudili ani staršie deti. Je to miesto, kde sa budú baviť všetci členovia rodiny od najmenších až po najväčších,“ opisuje nový zábavno-vzdelávací park Zuzana Benediktová zo spoločnosti JVS GROUP, usporiadateľa akcie.

Šmolkovia – Magický svet prináša nielen zábavu, ale aj poznanie. Poslaním celého parku je inšpirovať deti k ochrane životného prostredia. Organizátor pripravil  vzdelávací program pre školské triedy. Deti sa zábavnou formou dozvedia o dôležitosti ochrany prírody, klimatickej zmene, ale aj podrobnosti o živote v našom lese. Zábavno-vzdelávací park Šmolkovia – Magický svet pomáha učiteľom hovoriť s deťmi o dôležitých témach jednoduchým spôsobom a nadchnúť ich zamyslieť sa nad ochranou prírody. Vstupenky v predaji v sieti Ticketportal alebo priamo na mieste.

 

Detailné informácie nájdete na www.smolkoviabratislava.sk

 

 

Zdroj: www.smolkoviabratislava.sk