Rytiersky festival ROTENSTEIN

Adresa Hrad Červený Kameň, 900 89 Častá-Červený Kameň Email bystrik.holecek@gmail.com Telefón +421 908 664 250 Web rotenstein.sk

Festival Rotenstein sa po piatich rokoch vráti na hrad Červený Kameň. Fanúšikovia histórie, rytierov a starých remesiel sa naň môžu tešiť už 28. a 29. mája 2022.

Agentúra Hector, ktorá má viac ako desaťročnú skúsenosť s organizovaním historických festivalov doma i v zahraničí, potvrdila, že Rytiersky festival Rotenstein sa vracia na miesto svojho vzniku. Organizátori sa tento rok dohodli s novým vedením hradu Červený Kameň na opätovnom konaní festivalu na jeho pôvodnom mieste.

Festival Rotenstein bol do roku 2013 najväčším historickým festivalom na Slovensku. Organizátori zvládli zmenu miesta konania, ktorá nastala v roku 2017, a presunuli festival z hradu Červený Kameň na Vodný zámok Holíč. V rokoch 2020 a 2021 sa však podujatie nekonalo, ako aj mnohé iné festivaly na Slovensku, pre pretrvávajúce protipandemické nariadenia.

Hrad Červený Kameň_zdroj Región Trnava

„Sme veľmi vďační vedeniu Vodného zámku Holíč, mestu Holíč i obyvateľom mesta za to, ako nás v roku 2017 prijali. Vodný zámok je nádherné miesto, ktoré sa oplatí navštíviť. Po dvojročnej prestávke sa však obávame, že by sme kapacitne nedokázali zaplniť takú rozsiahlu plochu ako v časoch pred pandémiou,“ vysvetľuje Bystrík Holeček z Agentúry Hector a dodáva, že „tento rok  sa uvidíme na hrade Červený Kameň, ktorý je pôvodnou domovinou nášho festivalu.‟

Festival Rotenstein sa bude konať počas víkendu 28. a 29. mája 2022 v príjemnej atmosfére hradu Červený Kameň od samotného vchodu do hradu až po lúky pred a pod jazdiarňou. Samozrejme nebudú chýbať veľkolepé rytierske turnaje na koňoch, sokoliarske vystúpenia, šerm, kaukliari a zabávači, ako aj stredoveká farma plná zvierat. Návštevníci sa môžu tešiť aj na ukážky starých remesiel, interaktívny program a predstavenia pre deti.

Detské atrakcie_foto Rotenstein_zdroj Agentúra Hector

Na festivale nájdete naše stredoveké vystúpenia s koňmi, ako napríklad rytiersky alebo lovecký turnaj, vystúpenie sokoliarov tentokrát na koňoch, ale aj interaktívne atrakcie. Nebudú chýbať aktivity so zvieratami alebo besedy pre fanúšikov histórie, ako aj mnohé iné zaujímavosti,“ hovorí Bystrík Holeček.

Pre dospelých návštevníkov budú súčasťou festivalu aj besedy s hosťami „ktoré budú venované výrobcom historických mečov alebo skutočnému rytierovi, ktorý porozpráva o tom, čo všetko obnáša povolanie rytiera,‟ dodáva Bystrík Holeček.

Rytiersky turnaj_foto Rotenstein_zdroj Agentúra Hector (3)

Predaj vstupeniek na festival je spustený prostredníctvom portálu Maxiticket.sk a bude prebiehať aj na mieste.

Viac informácií na stránke www.rotenstein.sk, na tel. čísle +421 908 664 250 alebo e-mailom na  bystrik.holecek@gmail.com

Nájdete nás aj na Facebooku www.facebook.com/AgenturaHector a na Instagrame www.instagram.com/agentura_hector/

Zdroj foto: Agentúra Hector

Zdroj: rotenstein.sk