Račianske vinobranie 2024

15:00-21:30
15:00-21:30
Adresa Amfiteáter Rača , Knižkova dolina , Bratislava Email medialne@raca.sk Telefón 02/491 124 11 Web www.facebook.com

Ak ste sa ešte nikdy netešili na piatok trinásteho, tak v septembri sa to zmení. Práve v piatok 13.9. sa totiž začne tohtoročné Račianske vinobranie, ktoré bude až do nedeľnej noci nablýskané hviezdami slovenskej hudobnej scény.

Podobne ako vlani aj tento rok bude program rozdelený do štyroch zón. Detská zóna s historickými šermiarmi bude v Parku J. M. Hurbana. Oddýchnuť si pri hudbe a pohári račianskeho vína bude možné v Obecnej záhrade, kde sa Vám predstavia miestni jazzoví umelci. No a koncerty sa budú konať tradične na „kruháči“ a v amfiteátri.

Na koho sa teda tento rok môžete tešiť? V piatok bude kruháč patriť najmä kapele Avenue a hlavný program v amfiteátri otvorí víťazka SuperStar 2020 Barbora Piešová s kapelou. Po nej javisko obsadí skupina Hex a nasledovať bude párty s Milanom Lieskovským. Tínedžerov poteší raper Lucca Brassi10x, ktorý v apríli vydal nový album Ghettoven.

V sobotu o druhej bude oficiálne otvorenie Račianskeho vinobrania aj s tradičným alegorickým sprievodom. Nasledovať budú vystúpenia FS Urpín, Huncúti. Premiéru v amfiteátri bude mať „prvá dáma slovenského popu“ Jana Kirschner s kapelou, Billy Barman a na záver DJ Flebo známy aj z rádia Vlna. Tí skôr narodení možno dajú prednosť vystúpeniam Otta Weitera a HS Progres na kruháči.
Nabitý program bude pokračovať aj v nedeľu. Na kruháči sa predstaví DH Lieskované, Pavol Laták a skupina Exil. Ale pozor, v amfiteátri už o tretej SĽUK ohromí aj sviatočných „folkloristov“. Slovenské hity a tanečná hudba z rokov „keď kraľoval Duchoň“ zaznie v podaní Orchestra Pavla Zajáčka a o veľkolepé finále tohtoročného vinobrania sa postará legendárna Tublatanka, ktorá zavíta do Rače po 13 rokoch. Ako predskokan vystúpi kapela Le Payaco.

Kompletný zoznam účinkujúcich:

Barbora Piešová s kapelou
Billy Barman
Bratislavsky country band
DFS Gerulata a ĽH Ferkovci
DH Lieskované
DH Račianka
DH Textilanka
DJ Flebo (Hity overené časom)
FS Urpín
Hex
HS Progres
Huncúti
Jana Kirschner s kapelou
Kapela Avenue
Kapela Slivky (ZUŠ Vrbenského)
Le Payaco
Lucca Brassi10x
Milan Lieskovský / Exclusive
Nikolaj Nikitin – saxofón, Anabela Patkolo – spev, Pavol Bereza – gitara
Orchester Pavla Zajáčka – Ľudo Kuruc, Marta Ďumablová, Soňa Hanzl Kopčanová, Karol Malý
Pavol Laták
Petra a Otto Weiter
SHŠ Banderium / Dobový tábor
Skupina Exil
SĽUK – “Slovensko”
Trio Triptonit / Jana Gavačová – spev, E. Rothenstein – saxofón, P. Bereza – gitara
Tublatanka
Verka a Gu100
ZUŠ Vrbenského a Srnka band

Zdroj: www.facebook.com