Pre nematuritné ročníky pripravila ZOO Bratislava zaujímavý program

Adresa ZOO Bratislava, Mlynská dolina 1A, 842 27 Bratislava Email zoo@zoobratislava.sk Telefón 0260102111 Web www.zoobratislava.sk

Ústne maturity sa blížia a pedagógovia hľadajú pre študentov nematuritných ročníkov náhradu za zvyčajné vyučovanie. Skvelou možnosťou je stráviť tento čas v zoologickej záhrade. ZOO Bratislava pripravila špeciálne na tento čas vzdelávacie ostrovy zamerané na pytliactvo a čierny obchod so zvieratami.

V dňoch 23. mája, 30. mája a 3. júna bude v čase od 10.00 h do 13.00 h v areáli ZOO Bratislava pre žiakov a študentov pripravený vzdelávací ostrov, kde sa žiaci dozvedia o čiernom trhu so zvieratami,  príčinách a dôsledkoch pytliactva, ktoré suveníry si (ne)môžu priviezť z dovolenky, čo je CITES a ako sami môžu prispieť k ochrane vzácnych druhov zvierat. Súčasťou je aj výstava exponátov a preparátov.

ZOO Bratislava je otvorená denne od 9.00 h do 19.00 h, posledný vstup je o 18.00 h. Organizované skupiny majú zľavu 20 % a pedagógovia, ktorí prídu s triedou majú vstup zdarma. Priamo pred vstupom do zoo sa nachádza parkovisko pre autobusy.

Príďte k nám a podporte tak aj Vy starostlivosť a ochranu vzácnych a ohrozených živočíchov a ich možný návrat do divokej prírody. Spoločnými silami tak prispievame k zachovaniu rozmanitosti druhov na Zemi.

Zdroj: www.zoobratislava.sk