Leto v ZOO Bratislava – Komentované kŕmenia zažijete každý deň

Adresa ZOO Bratislava, Mlynská dolina 1A, 842 27 Bratislava Email zoo@zoobratislava.sk Telefón 0260102111 Web www.zoobratislava.sk

Plánujete letný výlet? ZOO Bratislava by určite nemala chýbať na vašom zozname miest, ktoré chcete navštíviť. Ľahko dostupná autom, bicyklom alebo mestskou dopravou, ponúka únik do prírody medzi vzácne zvieratá. Počas letných prázdnin tu každý deň zažijete komentované kŕmenia – spolu viac ako 250 kŕmení u 40 rôznych druhov zvierat, s viacerými novinkami.

Komentované kŕmenia sa konajú priamo pri výbehoch zvierat a trvajú približne 30 min. Chovateľ prináša  časť kŕmnej dávky a rozpráva návštevníkom o danom druhu a o konkrétnych jedincoch. Lamám, zubrom a žirafám, môžu dať počas komentovaného kŕmenia potravu návštevníci. „ Do programu komentovaných kŕmení sme pridali nové zaujímavé vtáčie druhy, ktoré chceme návštevníkom priblížiť. Papagáje lori trojfarebné sú obratní letci a majú netradičný druh potravy, rybáriky smejivé sa napriek svojmu názvu živia rybami len výnimočne, majú však zaujímavú prezývku. Ibisy, lyžičiare, hlaholky, chochlačky, hrdzavka, to všetko sú obyvatelia „ibisáckej voliéry“, ktorých bližšie spoznáte na komentovanom kŕmení. Aj počas bežného denného kŕmenia sa návštevníci radi pri chovateľoch pristavovali a pýtali na pelikány, ich jedálniček či mäsité výbežky na čelách. Práve preto sú tiež súčasťou programu komentovaných kŕmení,“ opisuje novinky zoologička Kristína Šnegoňová. Komentované kŕmenia sú bezplatné a ich program je zverejnený na webovej stránke ako aj na sociálnych sieťach ZOO Bratislava.

Kŕmiť zvieratá len tam, kde je to povolené

Chovatelia počas komentovaných kŕmení vysvetľujú aj potreby zvierat a riziká spojené s nekontrolovaným prikrmovaním. Na základe svojich dietetických potrieb má každé zviera presne určenú kŕmnu dávku. Nesprávne kŕmenie môže zhoršiť zdravotný stav zvieraťa a vyvolať konflikty u skupinovo žijúcich zvierat. Preto je dôležité, aby návštevníci rešpektovali návštevnícky poriadok a nekŕmili zvieratá svojvoľne.

Okrem komentovaných kŕmení môžu návštevníci navštíviť Gazdovský dvor, novú časť zoo s atmosférou menšieho gazdovstva, kde sú malé hospodárske zvieratá, vidiecka záhradka, jazierko a originálne drevené dekorácie. Na kontaktnej lúke sa nachádzajú miniatúrne plemená oviec a kôz, ktoré je možné kŕmiť krmivom z automatu. ZOO Bratislava je domovom pre 200 druhov zvierat z celého sveta, vrátane nosorožcov, žiráf a šimpanzov, a je otvorená denne od 09.00 h do 19.00 h s posledným vstupom o 18.00 h.

 

Zdroj: www.zoobratislava.sk