Hudba na zelených miestach Bratislavy – vychádzky po Bratislave ku dňu sprievodcov

10:00-12:00
Adresa Maximiliánova Fontána, Hlavné námestie 355/4, 811 01 Bratislava Email touristinfo@visitbratislava.com Telefón 02/544 194 10 Web www.facebook.com

Spoznajte Bratislavu ❤️ očami tých, ktorí o nej vedia najviac. Oslávte so sprievodcami ich sviatok a spoznajte tajomstvá hlavného mesta Slovenska na bezplatných prehliadkach!

Hudobný život v 📍 Bratislave sa odohrával na viacerých známych zelených miestach. Našu prehliadku začneme s pohľadom na Zelený dom, v ktorom sa hrávali operné predstavenia, o kúsok ďalej si pripomenieme prvé vystúpenie 🎶 Franza Liszta, ktorý tu začal svoju hviezdnu kariéru. Nahliadneme aj do záhrady Domu Albrechtovcov, kde o.z. Albrecht Forum úspešne nadväzuje na tradície centra slobodných umení, ktoré tu Albrechtovci svojou činnosťou vytvorili. Naša cesta ďalej povedie za bývalé mestské hradby k letným palácom – ku Grassalkovichovmu palácu, miestu Haydnových vystúpení a k letnému arcibiskupskému palácu, kde si pripomenieme veľkorysé gesto kardinála Jozefa Batthyányiho, ktorým pozval všetkých slušne oblečených ľudí, aby si do jeho záhrady prišli vypočuť krásnu hudbu v podaní jeho slávnej kapely.

📍 Miesto stretnutia: pri Maximiliánovej / Rolandovej fontáne na Hlavnom nám.
👉 Sprevádza: Zuzana Godárová
🗣️ Jazyk prehliadky: slovenčina
💸 Vstup: bezplatný
💁 Maximálny počet: 40 osôb
👉 Trasa: Hlavné námestie – Sedlárska – Ventúrska – Farská – Kapitulská – Michalská brána – Suché mýto – Hodžovo nám. – Nám. Slobody

Viac informáciíhttps://www.visitbratislava.com/…/vychadzky-po…/

Ak chcete spoznať zákutia Bratislavy 📍, zverte sa do rúk odborníkov a vydajte sa s nimi na historické potulky po meste. Vychádzky, čo stoja za to, dávajú širokej verejnosti možnosť spoznať zaujímavú prácu sprievodcov cestovného ruchu a prostredníctvom výkladu sprievodcu približujú zaujímavé miesta.

Zdroj: www.facebook.com