Benefičný beh ORUNgutan v ZOO Bratislava

10:00
Adresa ZOO Bratislava, Mlynská dolina 1A, 842 27 Bratislava Email zoo@zoobratislava.sk Telefón 0260102111 Web www.zoobratislava.sk

Benefičný beh ORUNgutan v ZOO Bratislava bude udalosťou roka! Názov napovedá, že výťažok z behu bude venovaný Pavilónu primátov, ktorého obyvateľmi sú aj orangutany sumatrianske. Práve k nim vlani v apríli pribudlo vzácne mláďa – samec Cahya. Nenechajte si ujsť túto nevídanú oslavu jeho narodenín. Navyše, bežecké trate povedú aj cez miesta, kam sa bežne návštevníci nedostanú.

V sobotu, 27. apríla, sa v ZOO Bratislava uskutoční benefičný beh ORUNgutan, určený bežcom všetkých kategórií, profesionálom, nadšencom aj rodinám s deťmi. Profitovať z behu budú orangutany a šimpanzy zo ZOO Bratislava, ktoré obývajú Pavilón primátov.

Registrácia na beh prebieha na https://www.vysledkovyservis.sk/orangutan-run.

Páru orangutanov sumatrianskych sa minulý rok v apríli narodilo mláďa, čo je obrovský chovateľský úspech a veľká vzácnosť. Pavilón primátov, ktorého časť orangutany obývajú, bol dokončený v roku 2010 a aj kvôli vzácnemu prírastku je potrebná jeho revitalizácia. ZOO Bratislava chce jeho obyvateľom vytvoriť prostredie čo najviac podobné prirodzenému habitatu týchto zvierat. Zmeny v pavilóne sa už začali, vymenili sa bezpečnostné sklá v interiéri, nainštalovali napájačky pre zvieratá vo vonkajších i vnútorných výbehoch, odstránila sa umelá výsadba a v pavilóne sa vysadila zeleň,.

Výťažok z behu bude použitý práve na pokračovanie v prestavbe tohto pavilónu , pre zvýšenie komfortu zvierat plánuje ZOO Bratislava aj rozsiahlejšie zmeny. Plánuje sa  výmena súčasnej podlahy za biopodlahu, zväčšenie vnútorných výbehov či inštalácia nových preliezok pre zvieratá v interiéri. Nová výsadba pribudne aj vo vonkajších výbehoch.

Na tomto behu sa môžu zúčastniť rodiny s deťmi, amatérski aj profi bežci. Najdlhšie trate ponúknu účastníkom prístup na neobvyklé miesta v zoo s úchvatnými výhľadmi na panorámu Bratislavy.

Zdroj: www.zoobratislava.sk

Fotogaléria