Let’s Talk Erwin Wurm!

17.00
Adresa Panská 19, 811 01 Bratislava Email gmb@gmb.sk Telefón +421 949 002 147 Web gmb.sk

Januárová komentovaná prehliadka v anglickom jazyku je venovaná výstave Erwina Wurma.

Erwin Wurm, multimediálny rakúsky umelec, predstaví v Galérii mesta Bratislavy výstavu, ktorej ťažiskom bude jeho najrozsiahlejšia a vo svete najznámejšia séria One Minute Sculptures. Dnes je v umení doba prekračovania hraníc všetkými smermi, ale Wurmovi sa podarilo niečo jedinečné – silné umelecké gesto, ktoré pritom dokáže osloviť široké publikum do tej miery, že chvíľami preniká až do sveta popkultúry. Spoluvytvára tak vizuálny horizont našej civilizácie.

Let’s Talk Art!

Pre cudzincov žijúcich na Slovensku, pre kamarátov a návštevy zo zahraničia alebo pre vlastné zdokonalenie angličtiny. Pravidelne, raz do mesiaca, je jeden štvrtkový podvečer venovaný sprievodu aktuálnymi výstavami alebo stálymi expozíciami v anglickom jazyku. Vnímajte umelecké diela pri príjemnom rozhovore s ďalšími medzinárodnými účastníkmi spolu s kurátorom alebo lektorom. Po odbornom prevedení vybranou výstavou môžete pokračovať v otvorenej diskusii i v priestoroch kaviarne Emil, priamo v Mirbachovom paláci s jeho autentickou atmosférou. Nenechajte si to ujsť!
Vstupenky sú dostupné v predpredaji online alebo v pokladni priamo pred podujatím. Prehliadky trvajú približne 60 minút.
Vstupné: 5 €
Kapacita: 20 ľudí
Stretávame sa o 17.00 vo foajé Mirbachovho / Pálffyho paláca a program začína o 17.15 vo vybranej výstave.

Kontakt

Mgr. Vladislav Malast
galerijný pedagóg

vzdelavanie@gmb.sk

Zdroj: gmb.sk