KAUFLAND DETSKÝ FESTIVAL – na vandrovke

Adresa Amfiteáter Detva / AJ ONLINE, 96212 Detva Email detskyfest@8P.sk Telefón +421 903 70 70 98 Web detskyfest.sk

PRE MALÝCH AJ VEĽKÝCH OBJAVITEĽOV: POĎTE S NAMI PO STOPÁCH NAŠICH POKLADOV

Ach, Slovensko čarovné, ukrývaš v sebe kopu klenotov. Hrady aj zámky, hory, lesy či minerálne pramene alebo pamiatky, ktoré celé leto môžete spoznávať. Ako? S Kaufland Detským festivalom, ktorý pozýva na objavnú cestu za najkrajšími pokladmi našej domoviny. A bude to poriadna zábava.

Začíname už v nedeľu, 2. júna v  Detve, kde v prírodnom amfiteátri spoločne oslávime nielen krásy a folklórne dedičstvo Podpoľania, ale aj Medzinárodný deň detí celodenným festivalovým programom – spoločne so Smejkom a Tanculienkou, škriatkom Fíha Tralala, dvojicou Cupi a Lupi, či Cimbalkovom. Rodičov poteší famózny Štefan Štec, či koncertná verzia muzikálu The Duchon´s, ktorý režíroval Ján Ďurovčík.

Cesta za pokladmi začína v Detve

Naše Slovensko je vskutku nádherná krajina, ale poznáte aj všetky vzácne klenoty, ktoré ukrýva? Ak nie, spoločne s Kaufland Detským festivalom ich tento rok môžete spoznávať počas celého leta. Na obľúbenej letnej vandrovke na malých aj veľkých čakajú nielen dávno ukryté tajomstvá našej histórie, ale aj množstvo zábavných aktivít a naozaj hviezdny program. Objavnú cestu po stopách pokladov, ktoré ani v učebniciach nenájdete, štartujeme už 2. júna v Detve.

Podpoľanie bude hostiť hviezdy

Detské hviezdy ako Fíha Tralala či Cupi a Lupi potešia najmä mladšie generácie.

 

Najväčším klenotom Detvy  je bezpochyby folklór a tunajšia malebná príroda, a tak  sa Kaufland Detský festival 2. júna prenesie do prírodného amfiteátra, kde so svojimi  ratolesťami môžete  osláviť Medzinárodný deň detí skutočne vo veľkom štýle. Celodenným programom, ktorý sa uskutoční pod záštitou primátora Detvy, vás na javisku i vo folklórnom mestečku „Z lásky k tradícii“ bude sprevádzať sympatická dvojica moderátorov – Veronika Hatala a Martin Madej. Okrem najobľúbenejších interpretov pre najmenších i dospelákov nebude chýbať ani Cimbalkovo, originálny program, ktorý pod taktovkou Cimbal Brothers spojil talentované deti z celého Slovenska. Aj hudba predsa patrí k našim vzácnym  klenotom – a v regióne Podpoľania, ktorý naplno žije folklórom, to platí dvojnásobne.

Na amfiteátri v Detve vás budú baviť aj moderátori Martin Madej a Veronika Hatala.

 

Zahráte si na fujare, ochutnáte halušky

Láka vás hra na fujare či píšťalke, alebo si chcete z dreva vyrobiť vlastnú píšťalku? To všetko na vandrovke v Detve  môžete! A kto má šikovné ruky, nech vyskúša aj maľovanie tradičných detvianskych ornamentov, či vyšívanie pre Detvu typickou krivou ihlou. Ak máte doma malých maškrtníkov, prihláste ich do detských majstrovstiev v jedení bryndzových halušiek, alebo spoločne ochutnajte dobroty z produktového radu K- Z lásky k tradícii, ktorý pre obchodný reťazec Kaufland s láskou vyrábajú tí najlepší slovenskí dodávatelia.

Podpoľanie žije folklórom, aj preto v programe nebude chýbať Cimbalkovo, kde sa pod taktovkou Cimbal Brothers´s spojili talentované deti z celého Slovenska.

 

Aj takto vyzerá láska k Slovensku

Ak to na Podpoľanie máte ďalej ako na skok, jeho neopakovateľnú atmosféru môžete zažiť aj doma – online na detskyfest.sk, alebo prostredníctvom rodinnej káblovej Turbo TV, ktorá bude z podujatia vysielať priamy prenos.

Letnú vandrovku „Po stopách pokladov“ vám nielen v  Detve, ale i  v ďalších slovenských mestách aj tento rok zadarmo prináša Kaufland. Pretože naša domovina je plná vzácnych pokladov, ktoré stoja za to, aby ste ich objavili. Z lásky k Slovensku.

Vidíme sa 2.6. v Detve, 30.6. v Nitre, 7.7. v Trnave, 18.8. v Bardejove a 1.9. v Žiline

 

Na Kaufland Detský festival pozýva aj Smejko s Tanculienkou:

Videogaléria