Deň detí v Múzeu kysuckej dediny

10:00 – 15:00
Adresa Múzeum kysuckej dediny, 023 05 Nová Bystrica - Vychylovka Email skanzen@kysuckemuzeum.sk Telefón 041/439 72 19 Web www.facebook.com
Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Lesmi SR a PZ Starý diel a so Slovenským Červeným krížom, pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, pripravilo na nedeľu 4. júna 2023 v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke podujatie venované všetkým deťom.
Návštevníci a najmä deti sa môžu tešiť na zábavný, ale zároveň náučný program, ktorý sa začne o 10.00 hodine a bude trvať do 15.00 hodiny. Opäť aj tento rok spolu odhalíme všetky tajomstvá, ktoré les ukrýva. Okrem toho sa spolu naučíme základné postupy, ako zachrániť život a vyskúšame si aj defibrilátor.
Pre rodičov a deti, ktorí majú radi rozprávky, sme pripravili rozprávkové kino v Multifunkčnom objekte na prvom poschodí, kde si budú môcť pozrieť rozprávky, ktoré boli natočené aj v našom skanzene.
Okrem spomenutých aktivít sa môžu tešiť na remeselníkov, streľbu zo vzduchovky, cukrovú vatu či palacinky.
Počas tejto nedele budú mať všetky deti do 15 rokov do Múzea kysuckej dediny vstup za 1,50€ a v pokladni ich bude čakať malé prekvapenie.
Program:
10.00- 15.00hod
Prezentácia remeselníkov
Prezentácia receptov z kuchyne starých materí
Prezentácia Lesy SR (hry a súťaže)
Prezentácia PZ Starý diel (streľba zo vzduchovky)
Prezentácia Územný spolok Čadca- Slovenský Červený kríž (ukážky prvej pomoci)
Maľovanie na tvár
13.00 hod.
Detská sv. omša v Kaplnke Panny Márie Ružencovej zo Zborova nad Bystricou

Zdroj: www.facebook.com