Oslávte s nami 23. ročník Beckovských Slávností

19.07. - 19.07. 19:00 - 03:00
20.07. - 20.07. 08:00 - 00:50
21.07. - 21.07. 08:00 - 17:30

Zdá sa to ako včera, keď sme počas troch slnečných dní v parku v Beckove prežili neopakovateľné chvíle plné radosti a úsmevov. Sychravá zima plná blata utiekla ako voda, a už nás opäť pomaly, ale isto zohrievajú slnečné lúče, ktoré sa nám spájajú s nezastaviteľne sa blížiacimi Beckovskými Slávnosťami. Máte sa rozhodne na čo tešiť – 19. až 21.7.2024 vám už dvadsiaty-tretí raz ponúkneme tri dni plné zábavy, chutného jedla, veselej hudby, ale aj tradičných remesiel a hlavne rytierskych predstavení.

V piatok 19.7.2024 začneme s už tradičnou Mega Oldies Party, na ktorej vám obľúbený DJ Chosse zahrá „všechny hity vášho mládí“. Pod rozsvieteným Beckovským hradom si tak môžete v nostalgickom opojení zaspomínať na časy, kedy meče ešte nemali bluetooth, kone GPS, a jedinou sociálnou sieťou bol večerný táborák s priateľmi.

V sobotu 20.7.2024 vás po prehýrenej noci prebudia prenikavé vône, ktoré ranný vánok odveje z nášho remeselného jarmoku a stredovekej kuchyne v rytierskom tábore do celého chotára. Zvuk rozpáleného oleja a kompresorov tlačiacich vzduch do pivných píp sa tradične premiesi s údermi kováčskeho kladiva a výkrikmi talentovaných remeselníkov predvádzajúcich šikovnosť vlastných rúk stelesnenú v obrovskej palete produktov. Neposlušných rodinných príslušníkov môžete odložiť v mučiarni kata Hanuš Rázela, vďaka čomu vám zostane dostatok času presunúť sa k pódiu na slávnostné zahájenie hlavného programu. O ten sa tento rok postarajú kapely a interpreti Metanoia, Lubor.sk, Mirka Miškechová, Ludo Kuruc Band, No Name, Horkýže Slíže a Beckovské Xichty. Na bojisku o vaše srdcia zabojujú rytieri z agentúry Hector, ktorí si pripravili bohatý program, v rámci ktorého vás vezmú aj na skutočnú cestu do minulosti pomocou svojho stroja času. V parku na malých aj veľkých čaká bábkové divadlo, kaukliarsky workshop, a vo večerných hodinách aj magická ohňová show.

Nedeľný program je venovaný malým princom a princeznám, ktoré sa budú môcť do sýtosti vyblázniť v obrovskom nafukovacom kráľovstve. V parku budú mať rytieri opäť na svedomí vaše otvorené sánky a deti môžu absolvovať školu šermu. Na hlavnom pódiu sa predstaví tanečná škola Naris s programom, ktorým by nepohrdol ani samotný kráľ. Ratolesti rozospieva a roztancuje obľúbená Dúhalka, a celý tohtoročný program uzavrie hudobná skupina Kandráčovci.

Každý si nájde to svoje v Beckove. Hladný aj smädný, znudený aj nabudený, veselý aj smutný. Stretnime sa aj tento rok spolu v parku v Beckove, odkiaľ garantovane odídete najedení, kultúrne obohatení a v neposlednom rade šťastní.

Zdroj: beckovskeslavnosti.sk