Kaufland Detský festival v Nitre

Adresa Svätoplukovo námestie , 949 01 Nitra Email detskyfest@8P.sk Telefón +421 903 70 70 98 Web detskyfest.sk

KDE SÚ SCHOVANÉ SLOVENSKÉ POKLADY? POĎTE HĽADAŤ S NAMI, PRIDÁ SA KALI AJ CUPI & LUPI.

Ako zažiť s deckami super leto a spoznávať pri tom krásy Slovenska? Predsa na vandrovke, ktorá vás spoločne s Kaufland Detským festivalom vezme do Nitry za pokladmi našej krajiny. Na festivalovú slávnosť v štýle Veľkomoravskej ríše sú 30. júna pozvaní aj Kali či Smejko s Tanculienkou, prídete?

Obľúbená letná vandrovka s Kaufland Detským festivalom , na ktorej sa tento rok spoločne vydáme po stopách tých najkrajších slovenských pokladov, pokračuje svojou druhou zastávkou – tentoraz v meste pod Zoborom. V poslednú júnovú nedeľu si tu spoločne zacestujeme v čase, aby sme sa priamo zo Svätoplukovho námestia preniesli do dávneho obdobia Veľkej Moravy.

 

Hlaholika aj tri prúty Svätopluka

Zaujíma vás, ako sa žilo v časoch veľkolepej ríše, ktorú v  9. storočí založil knieža Rastislav, keď k svojej ríši pripojil Nitrianske kniežatstvo? V časoch, keď k nám solúnski bratia Cyril a Metod priniesli hlaholiku, jedno z dvoch najstarších slovanských písem? Alebo vás láka čaro sokoliarskeho umenia, ktorému sa kedysi dávno venoval aj Svätopluk, legendárny panovník so slávou i mocou kráľa?

Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali kladne, bola by veľká škoda, ak by ste v poslednú júnovú nedeľu na Kaufland Detskom festivale obišli Veľkomoravské mestečko K-Z lásky k tradícii. Na vlastné oči tu uvidíte rytierske brnenie, aké nosil knieža Pribina, priučíte sa stredovekým remeslám kováčov a  košikárov, či čaru hlaholiky na kurze kaligrafie, alebo si zmeriate sily pri lámaní legendárnych troch prútov Svätopluka.

Pre maškrtné jazýčky je pripravená ochutnávka produktov K – Z lásky k tradícii, ktorú pre Kaufland vyrábajú najlepší slovenskí dodávatelia. Ak sa so svojimi ratolesťami zapojíte do rodinnej súťaže v miesení cesta na medovník, váš deň bude ešte sladší. Nitriansky región je totiž celé storočia známy umením pernikárov a medovnikárov.

Smejko s Tanculienkou potešia najmenších

 

Fíha Tralala aj Smejko s Tanculienkou čakajú

A aká by to bola vandrovka po Slovensku bez zábavy so známymi tvárami? Prídu aj do Nitry, aby vám spríjemnili festivalový program podujatia, ktoré sa uskutoční pod záštitou mesta. O dobrú náladu sa postarajú  obľúbení moderátori Martin Madej a Veronika Hatala, unikátny projekt Cimbalkovo, ktorý spojil mladé talenty z celého Slovenska, Majself, či  vystúpenie Kaliho a Petra Panna so  súborom Čarovné ostrohy. Toto  výnimočné spojenie hiphopu a folklóru uvidia práve návštevníci Kaufland Detského festivalu v Nitre v absolútnej premiére!

Samozrejme, na Kaufland Detskom festivale nikdy nesmie chýbať ani program pre najmenších návštevníkov. Tí si užijú svoj deň spoločne so Smejkom a Tanculienkou, škriatkom Fíha Tralala, či Cupi &Lupi. To znie ako skvelý plán na poslednú júnovú nedeľu, čo poviete?

V Nitre sa predstaví aj projekt Cimbalkovo

 

Naživo aj online

Že to do Nitry máte ďaleko? Nevadí, dobrodružnú cestu  po stopách slovenských pokladov si môžete užiť  aj online na www.detskyfest.sk alebo prostredníctvom rodinnej káblovej Turbo TV, ktorá bude z podujatia vysielať priamy prenos.

Na spoznávanie najkrajších klenotov našej domoviny, o akých sa nepíše ani v učebniciach, máte čas celé leto, pretože obľúbenú letnú vandrovku vám Kaufland, ako vždy zadarmo, prinesie aj do ďalších slovenských miest. Stačí si len pribaliť dobrú náladu a chuť objavovať nové poklady. Z lásky k Slovensku.

Kali aj Majself vám pomôžu hľadať najkrajšie poklady Slovenska

 

Do Nitry vás pozýva aj Cupi a Lupi

Zdroj: detskyfest.sk

Videogaléria