Gaštanové slávnosti na Modrom Kameni

9:00 - 17:00
Adresa Lipové námestie, 992 01 Modrý Kameň Vhodné Pre deti aj dospelých Telefón 047 24 54 100 Web hradmodrykamen.sk

Mesto Modrý Kameň a Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek,
hrad Modrý Kameň Vás pozýva na jedinečné podujatie Gaštanové slávnosti.

Pre návštevníkov je pripravený bohatý a zaujímavý program. Učitelia a žiaci ZŠ s MŠ v Modrom Kameni pripravili výstavu „Jeseň v našom meste“ v priestoroch ZŠ. Nebudú chýbať ani tradičné gaštanové súťaže – súťaž o najlepší a najkrajší gaštanový zákusok a súťaž v odhade gaštanov.

Okrem gaštanových zákuskov budete môcť ochutnať gaštany pečené, prípadne si zakúpiť surové gaštany a upiecť si ich doma. Hlavný program Gaštanových slávností sa bude konať na Lipovom námestí. 20. ročník podujatia otvorí o 10:00 hod. ďakovná svätá omša za tohtoročnú úrodu z našich polí a záhrad. O 11:30 vystúpi skupina Križiaci. O 13:30 poteší svojím vystúpením hudobná skupina Sokoly, ktorá spája ľudovú pieseň s populárnymi piesňami iných žánrov do spoločných melódií.

Detských návštevníkov pobaví Ujo Ľubo so svojou Detskou párty. O 16:00 hod. roztancuje námestie svojím vystúpením folklórny súbor Marína zo Zvolena. Umelecký zážitok poskytne o 17:30 hod. QUEENSHOW so svojou šou pozostávajúcou z najväčších hitov skupiny Queen. Na záver o 19:00 hod vystúpi pop-operné zoskupenie GIOIA. Gioia v preklade znamená radosť a je jedinečným zoskupením troch famóznych spevákov vytvárajúcich ojedinelý hudobný štýl. Moderátorom podujatia bude Štefan Skrúcaný.

Počas celého dňa budú sprístupnené expozície, hračkovisko a tvorivá dielňa múzea. Nenechajte si ujsť remeselný jarmok v parku sv. Anny. Prezentovať sa na ňom budú remeselníci so svojimi výrobkami. Zastúpenie bude mať drevo, keramika, sklo, drôt, textil, koža, vonné oleje, prírodná kozmetika, tkané koberce, háčkované hračky, krojované bábiky, drevené hlavolamy,…

Tešíme sa na stretnutie s Vami na hrade Modrý Kameň od 9:00 hod do 17:00 hod.