Lovci duchov

18:00
Adresa Kuzmányho 106/6 , 010 01 Žilina Vhodné od 6 rokov Cena 6 € Email bdz@bdz.sk Telefón 041/562 03 15 Web www.facebook.com
Vilko žije sám so svojou mamou na sídlisku v podhorskom mestečku. S jediným kamarátom trávi dni pozeraním starých filmov a hraním sa na akčných hrdinov. Jedného dňa sa v okolitých lesoch zjaví Svetlonos a vystraší starenku, ktorá sa vybrala na hríby. Starosta mestečka zavedie zákaz vychádzania a k ceste do hory postaví strážnikov, aby Svetlonosa vyhnali. To však Vilkovi a jeho kamarátovi z neďalekej rómskej osady nezabráni, aby sa v noci vydali Svetlonosa uloviť. Podarí sa im zachrániť Aničku, ktorá sa večer vracia cez les domov a stanú sa z nich naozajstní hrdinovia. Starosta chlapcom ponúkne spoluprácu, aj keď sa to Vilkovej mame vôbec nepáči.
Počas nočného stráženia mestečka však Vilko zistí, že pod rúškom noci mizne drevo z lesov, a že Svetlonos nie je zďaleka tá najhoršia mátoha, ktorá na ľudí z mestečka v okolitých lesoch číha. Podarí sa Vilkovi odhaliť celú záhadu a zachrániť tak obyvateľov mestečka pred inými duchmi a mátohami?
Inscenácia, nielen o boji so strachom, hry Petra Gärtnera, ktorú napísal výsostne pre žilinských bábkarov, a v réžii jedinečného Gejzu Dezorza.
Scenár : Peter Gärtner
Námet a spolupráca na scenári : Gejza Dezorz
Dramaturgia: Matej Truban a.h.
Hudba: Pavol Hubinák, Pavol Bartovic
Texty piesní : Lucia Ditte
Scéna, kostýmy, bábky: Von Dubravay
Projekcie : Gejza Dezorz, Von Dubravay
Réžia: Gejza Dezorz
Hrajú: Matej Valašík, Jan Homolka, Juliána Hamranová, Branislav Bačo, Jana Eliášová, Bibiana Tarasovičová
Inscenácia pre deti od 6 rokov
Dĺžka predstavenia: 60 minút
Vstupné : 6 €
Viac nwww.bdz.sk 

Zdroj: www.facebook.com