PODPOR KNIHU: Nakresli si ovečku

Thumbnail
Kategórie:

Kniha NAKRESLI SI OVEČKU. O kresbe ako ju nepozáte, je o rôznych podobách kresby v umení a v každodennom živote.

Čo je to za knihu?

Kniha NAKRESLI SI OVEČKU. O kresbe ako ju nepoznáte, je o rôznych podobách kresby v umení a v každodennom živote.

Kedy ste naposledy kreslili? Kreslíme často a to ani nemusíme byť umelcami. Vtedy, keď chceme niekomu vysvetliť cestu, alebo si len tak čmárame pri telefonovaní. Kresba používa jazyk, ktorému rozumie každý z nás. Svoje zvláštne miesto má v detskom svete. Nemusí byť nakreslená ceruzkou na papieri, ani sa podobať na to, čo zobrazuje. Žije vlastným životom v zošitoch, na popraskaných múroch, oblohe či chodníku. Kniha ukazuje tridsaťpäť príbehov kresby vo svete umenia aj v každodennom živote.

1

Komu je kniha určená?

Pri príprave knižky NAKRESLI SI OVEČKU sme mysleli na deti od 5 do 12 rokov. Zuzka, ktorá bola našou detskou korektorkou, má 10 rokov. Veríme však, že môže zaujať aj rodičov a pedagógov, ktorí chcú zažiť tvorivé chvíle s deťmi. Kniha totiž obsahuje viacero úloh, ktoré vyžadujú spoluprácu a navyše každý do nej môže zasiahnuť vlastnou kresbou.

2

Akých umelcov v knihe nájdem?

V knižke NAKRESLI SI OVEČKU sa skrýva 35 príbehov kresby zo sveta umenia. Za kresbami stoja umelci a umelkyne z rôznych krajín, najviac ich je samozrejme zo Slovenska 🙂 Okrem Pabla Picassa, Paula Kleeho, Henriho Matissa, Evy Hesse, Adrieny Šimotovej, či Leonarda da Vinci v nej stretnete aj Ľudovíta Fullu a Mikuláša Galandu, Rudolfa Filu, Máriu Bartuszovú, Dezidera Tótha, Otisa Lauberta, Rudolfa Sikoru, Romana Ondaka aj Michala Moravčíka. A dvadsiatich ďalších.

V názve sme sa inšpirovali Malým Princom a jeho prosbou: „Nakresli mi ovečku!“ Namiesto ovečky dostal nakreslenú kresbu krabičky, v ktorej si každý predstaví tú svoju jedinečnú ovečku. Tie na obálke nám nakreslili viacerí umelci a deti. A práve k podpore vlastnej predstavivosti a tvorivosti, ktorá sa nám zíde v každej oblasti života, nás môže knižka inšpirovať.

Na čo použijeme Vašu podporu?

Vaša podpora je pre nás dôležitá, pretože nám pomôže dofinancovať tlač knižky. Vopred Vám za ňu ďakujeme a veríme, že Vás výsledok poteší!

Kto za knihou stojí?

Daniela študovala teóriu a Lucia prax umenia – Daniela knižku píše a Lucia ilustruje. Dokopy majú 25 rokov skúseností vo vzdelávaní umením. Stretnúť ich môžete v Kunsthalle Bratislava, kde vymýšľajú a realizujú programy k výstavám pre deti aj dospelých. Už dlho snívali o knižke o umení pre deti (Daniela už jednu aj vydala). Až sa raz ocitli v kníhkupectve a tam im napadla myšlienka o knižke, ktorá bude o kresbe. Pretože kresbe rozumie každý a každý ju z času na čas využíva. Kde všade sa dá kresba nájsť, aj to Vám prezradí naša knižka.

7

— KNIHU MÔŽETE PODPORIŤ TU —

Podobné články