Petko z Polemicu napísal ďalšiu knižku pre deti

Thumbnail
Kategórie:

Je to knižka plná dobrodružstiev malého chlapca, ktorý má rád život, kamarátov, rodinu a s ktorým si užijete plno zábavy.

Peter Petko Opet, známy hudobník zo skupiny Polemic a autor tínedžerskej série Život Adama sa tentoraz zameral na mladších čitateľov a napísal úsmevnú knižku zo života ich vrstovníka Eliáša. Volá sa Ako sa máš, Eliáš?

Veselý prvák Eliáš má super pani učiteľku, ale najviac sa teší na prestávky a najradšej by chodil do prázdninovej školy.

„Ak máte 5 až 8 rokov a už vás prestávajú baviť jednorožce, víly či škriatkovia a bavia vás kamaráti, naháňačky a domáce zvieratá, tak príhody malého Eliáša sú tu pre vás. Už ste niekedy zachraňovali zraneného netopiera? Hrali ste africký hokej? Kŕmili ste v bazéne sestru prezlečenú za tuleňa? Tiež sa vám niekedy pletie jazyk a namiesto chameleón poviete chameMELÓN? Tak toto všetko a ešte omnoho viac zažil Eliáš v novej knihe so žltočerveným obalom a ilustráciami od Tomáša Hasaja, ktorý kreslil aj čiernobieleho Adama,“ približuje svoju knihu Petko.

Veru, Eliáša občas neposlúchajú písmenká a pletú sa mu dva jazyky naraz: jeho vlastný a ten rodný. So slovenčinou a nielen s ňou mu však trpezlivo pomáhajú dobrí rodičia. Má aj o dva roky staršiu sestru Viktóriu.

Miluje leto, zábavky v bazéne a bez sladkostí si nevie predstaviť deň. Oveľa viac ho baví byť s niekým, ako byť sám. Už od škôlky je jeho najlepší kamarát Matúš, no vie sa zahrať aj s dievčatami a so svojou sestrou Viki. Tá ho dokonca namotala na plyšáky a spolu presviedčali mačky, že sú korytnačky!

Ako sa máš, Eliáš? z vydavateľstva Ikar je veľmi hravá knižka, ktorá ukrýva 16 malých príbehov. Eliáš má vždy kopu nápadov, kučeravé vlásky a srdce plné lásky, takže spoločne zachránite netopiera, pozriete sa do mestskej knižnice, pôjdete na rodinný výlet, napadne vás vírus, zahráte si africký hokej a…
Ale neprezrádzajme. Je to knižka plná dobrodružstiev malého chlapca, ktorý má rád život, kamarátov, rodinu a s ktorým si užijete plno zábavy.

 „Ešte jednu špecialitku má táto kniha,“ dodáva Petko. „Mini básničku na úvod každej kapitoly. Ak máte radi poéziu, tak sa jednu naučíte za pár minút a predvediete sa v škole na slovenskom jazyku, keď budete mať učivo o rýmovaní. Uvidíte ako sa učiteľka, alebo učiteľ poteší.“

Podobné články