OZZY – Rýchlo a chlpato!

Thumbnail
Kategórie:

Animovaný film ‘OZZY’ je dobrodružnou komédiou o sile priateľstva, ktoré nám častokrát pomáha prekonávať strach a obavy.

Tentokrát je hlavnou postavou príbehu veselý pes, bígl.

Ozzy je veľmi inteligentný a spoločenský, ale na jeho šarme mu uberá občasná zbabelosť. Nie je to skrátka žiaden hrdina, odvaha jednoducho nie je v jeho DNA. Túto vadu ale vyrovnávajú nezvyčajne rýchle labky, na ktoré sa môžete kedykoľvek spoľahnúť…

Idylický život bígla Ozzyho sa obráti hore nohami. Jeho rodina Susan, Ted a ich dcéra Paula odchádzajú do zahraničia a svojho psa nemôžu vziať so sebou. Za nový ale iba dočasný domov mu vyberú psie kúpele Modrá zátoka.

SÚŤAŽ S OZZYM TU.

Táto voľba sa zdá byť najideálnejšia. Ale Ozzy čoskoro zistí, že v Modrej zátoke si neoddýchne a určite sa mu tu nebude nikto venovať tak ako by si to prial on aj jeho rodina. Sľubované kúpele sú vlastne psím väzením a obývajú ho hlavne nebezpeční pouliční kríženci. Na tomto hrôzostrašnom mieste, ktoré nemá nič spoločné s jeho doterajším životom prežívajú iba tí najsilnejší.

Od prvej minúty sa musí pokojný a doteraz iba rozmaznávaný Ozzy vyhýbať nebezpečenstvu. Musí nájsť silu a odvahu, aby sa mu podarilo aj spolu s novými priateľmi Chesterom, Fronkym a Docom, utiecť, dostať sa bezpečne domov a to najlepšie v úplnom zdraví a v celku.

Film zobrazuje dve rozdielne prostredia. Na jednej strane je rodina, v ktorej je Ozzy spokojný a šťastný. Toto prostredie je svetlé a farebné, je inšpirované americkým rezidenčným prostredím, v ktorom je vizuálne všetko harmonické a dokonalé. Na druhej strane je väzenský svet, ktorý je pravým opakom. Je vytvorený podľa prostredia, ktoré okamžite rozpoznajú fanúšikovia filmov Veľký útek, Frajer Luke, alebo Vykúpenie z väznice Shawshank a neujdú im odkazy na niektoré ich scény.

OZZY vznikol v španielsko-kanadskej koprodukcii. Bol predstavený a premietaný na filmových festivaloch a trhoch v Cannes, Berlíne, Toronte a Los Angeles. V slovenských kinách ho uvidíme od 5. januára 2017.

Podobné články