Otvorená spoveď o skutočnom živote matky

Thumbnail
Kategórie:

Hovorí sa, že s narodením dieťaťa sa v každej žene prirodzene prebudia jej materské inštinkty. Jill Smoklerová vám vo svojej knihe Byť matkou (nie) je prirodzené vtipne až ironicky priblíži, aké radosti so sebou prináša rola matky.

Hovorí sa, že s narodením dieťaťa sa v každej žene prirodzene prebudia jej materské inštinkty. Jill Smoklerová vám vo svojej knihe Byť matkou (nie) je prirodzené vtipne až ironicky priblíži, aké radosti so sebou prináša rola matky. Rozhodne si nedáva servítku pred ústa a naplno vám povie, ako mizerne a ponižujúco sa niekedy cíti asi každá matka. Ako ľahko sa stanete otrokom svojho malého klbka šťastia…


http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/96475975/byt-matkou-nie-je-prirodzene.jpg

 

Jill Smoklerová bola čerstvo tehotná a vystrašená na smrť, keď si vypočula od svojho gynekológa najväčšie klamstvo svojho života: „Materstvo je tá najprirodzenejšia vec na svete.“
Toto klamstvo malo upokojiť jej nervy, avšak práve vďaka tejto vete si Jill márne lámala hlavu, ktorá konkrétna časť DNA jej chýba…prečo má pocit, že táto skúsenosť s materstvom je pre ňu všetko len nie prirodzená. 
Nádherné? Áno. 
Zázračné? Samozrejme. 
Zmysluplné? Bezpochyby. 
Ale prirodzené? To teda vôbec nie.

Možno si ešte spomínate na hit Spoveď šialenej matky, ktorý si kúpilo vyše desaťtisíc slovenských čitateliek. Veľký úspech knihy v zahraničí tak kopírovala situácia na Slovensku. Bolo to najmä štýlom písania, nadhľadom, humorom, ktorý autorka Jill Smoklerová vložila do knihy. Teraz vychádza jej druhá kniha, pri ktorej sa opäť pobavíte, možno vás inšpiruje a určite sa presvedčíte, že v tom nie ste sama:)

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/96475975/spoved_obalka.jpg

 

Ponúkame vám malú ochutnávku z novinky Byť matkou (nie) je prirodzené:

Pravidlá šialených matiek na ihrisku

1. Nebudem ťa donekonečna hojdať na hojdačke. Keď sa chceš hojdať, makaj.

2. Nebudem skákať z preliezačiek. Nie som opica.

3. Nepôjdem sa šmyknúť na šmykľavku (bojím sa, že by sa mi zadok zacvikol v polovici).

4. Nie sme kamaráti. Na ihrisku mám ja svojich priateľov a ty svojich.

5. Zdržujte sa ďaleko od pieskoviska, a to za každú cenu. Toto nie je pláž.

6. Hra na schovávačku kdekoľvek inde ako doma nie je pre matky zábavná. Ani na to nepomyslite.

7. Nie je dôvod na to, aby si každé tri sekundy zakričal: „POZRI SA NA MŇA!!!“ Na (jedno oko) sa vždy pozerám. A ak si náhodou nevšimnem, ako sa ti podarilo zoskočiť z hračkárskeho koňa, určite si všimnem tvoj ďalší pokus.

8. Nepros ma, aby som sa s tebou hrala na hojdačke. Nepotrebujem, aby ste mi pripomenuli, že vážim viac, ako vy všetci traja dokopy.

9. Nehovor mi, že sa nudíš. Garantujem ti, že doma sa budeš nudiť viac.

10. Nerob nič, čo by sa mohlo skončiť návštevou pohotovosti, lebo inak sa sem nikdy nevrátime.

 

Po prvom hite Spoveď šialenej matky teraz prichádza Smoklerová s ďalšou knihou Byť matkou (nie) je prirodzené. V tej sa zamýšľa nad dvadsiatimi nehoráznymi klamstvami a mýtmi o materstve.

Podobné články