Odborníci radia: 3 dôvody prečo neísť k terapeutovi

Thumbnail
Kategórie:

Terapuet vie odľahčiť a dopomôcť riešiť ako problémy pri výchove, tak aj iné rodinné vzťahy.

…nepotrebujem ho, nie som predsa blázon. “ A máte pravdu, nie ste. Ste len človek, ktorý možno zažíva ťažšie obdobie a je na vás, či bude trvať dlhšie alebo vás niekto chytí za ruku a prevedie skratkou. Ste len človek, ktorý zažíva svoje životné príbehy a životné okolnosti, ktoré sa časom môžu prejaviť na zdraví. Nikde vás neučili ako žiť, ako vychovávať deti, ako zvládať stres, smútok, pocity samoty, ktoré sa môžu somatizovať do cukrovky, dny, problémami s pečenou, žalúdkom, búšením srdca a mnohých iných. A nikde vás neučili, ako to všetko zvládnuť popri tom všetkom. Alebo áno?

…sú to zbytočne vyhodené peniaze“ Opäť s vami súhlasím. Ak ste natoľko šťastní a vediete spokojní život v oblastiach práce, financií, zdravia či vzťahov, zbytočne by ste vyhadzovali peniaze, keď jasne viete a rozumiete tomu, ako veci robiť, aby mali pozitívny vplyv na všetky tieto oblasti. Ak nie, otázkou potom je, koľko peňazí ste stratili kvôli svojim problémom a koľko ste vďaka ich vyriešeniu mohli už zarobiť či ušetriť?

… to časom prejde.“ Áno skutočne vaše drobné starosti časom prejdu a čo tie ostatné. „Vyspím sa a zajtra bude lepšie, akurát si to hovorím už 12. rok.“ „Snívam o lepšom vzťahu, verím, že sa zmení, verím, že si budeme rozumieť, verím, že ma pochopí…. to prejde a bude dobre“. „Snívam, že budem mať lepší plat a prácu, a stále sa topím v dlhoch, kde robím chybu, ako to môžem zmeniť? Neviem, ale to časom prejde.“ „Nejak sa moje zdravie zhoršuje, ale to patrí asi k veku, však už mám 35, to by bolo keby by ešte niečo nenašli. To prejde.“

Jediné čo prejde je život, a je len na nás samotných ako. Či si vyskúšame všetko na vlastných chybách s maximálnymi následkami, alebo siahneme po rady kamarátky, či kamaráta, knihe alebo človeka, ktorý vám pomôže odhaliť vaše najlepšie riešenia pre minimálne následky vo vašej konkrétnej situácii.

medante logo 3

Podobné články