Obľúbená autorka pre mladé čitateľky

Thumbnail
Kategórie:

Aj vy máte obľúbenú autorku? Ak ešte nejakú zháňatem Jacqueline Wilsonovú si okamžite zamilujete!

V slovenčine už vyšlo takmer 40 kníh od Jacqueline Wilsonovej. Mnohé sú už vypredané, ako Zlatíčka, Tajomstvá,  To najhoršie z mojej sestry, či Všade dobre, doma najlepšie.
V poslednom období vyšli tri kúsky, ktoré sa oplatí prečítať…alebo darovať svojím malým čitateľkám pod vianočný stromček. Tu sú:

Lekcie lásky

Prue a jej mladšia sestra Grace nechodia do školy, pretože ich ultra prísny otec vzdeláva doma. No keď otca po mozgovej príhode odvezú do nemocnice, Prue si konečne vyskúša, aké to je, keď má človek trochu slobody.

Po dlhých rokoch izolácie však zistí, aké ťažké je zapadnúť medzi nových spolužiakov a učiteľov. Jediný, s kým sa v škole môže porozprávať, je milý mladý učiteľ výtvarnej výchovy – Rax. Keď mu Prue začne strážiť deti, postupne sa stredom jej sveta stáva tých vzácnych desať minút, ktoré s ním trávi osamote, keď ju autom vezie domov.

No nemôže sa predsa riadiť svojimi tajnými citmi – alebo áno? Príbeh zakázanej lásky od obľúbenej autorky.

www.trápenie

Učiteľ Rýchloš vymyslel pre decká vo svojej triede super stránku – www.trapenie. Už žiadne nudné sedenie v kruhu a rozoberanie problémov. Koho niečo trápi, jednoducho to tam napíše a nemusí sa ani podpísať! Stačí počkať na dobré rady od spolužiakov a všetko je zrazu inak.

V tejto knižke je šesť príbehov, ktoré sú navzájom poprepájané. Autorkou siedmeho príbehu je dvanásťročná víťazka internetovej súťaže.

Príbeh Tracy Beakerovej

Čauko, volám sa Tracy Beakerová.
Táto kniha od známej spisovateľky Jacqueline Wilsonovej je celá o mne. Je to absolútne neuveriteľný srdcervúci príbeh. Čestné slovo. Stavím sa, že podľa neho nejaký producent nakrúti film a ja budem hviezda. (Ako moja mama.) Možno dovolím, aby nejakú malú úlohu v mojom filme dali Petrovi. Ale Lujza s Justínou v ňom hrať nebudú. ANI NÁHODOU! Kamila, ktorú voláme Kam, môže napísať scenár. Kam je…

Ak chceš vedieť, kto to je, radšej otvor knihu a čítaj. Niekedy je to fakt sranda, inokedy mi je skôr do plaču, no aj tak je to NAJLEPŠIA KNIHA NA SVETE. Musí byť! Je predsa o mne!

Jacqueline Wilsonová je miláčik čítajúcich dievčat. Nečudo, že sa z jej kníh predalo len vo Veľkej Británii asi 38 miliónov výtlačkov. A preložili ich do ďalších 34 jazykov.
Mimochodom, ona sama je vášnivá čitateľka a doma má viac ako 10.000 kníh…ktoré sa jej vraj už začali rozliezať aj po koberci 🙂

Milan Buno, literárny publicista

Podobné články